Niemcy - Polska 3:1 [OCENY PIŁKARZY]

Strzelił ładnego gola, walczył, ale tuż przed przerwą powinien zdobyć "bramkę do szatni" Bartek Syta / Polska Press
Oceniamy piłkarzy po meczu Niemcy - Polska.

ŁUKASZ FABIAŃSKI - 7
Przy bramkach właściwie bez szans, Niemcy bez większych problemów "rozklepali" naszą obronę. W sumie sprawiał bardzo solidne wrażenie. Pewny przy dośrodkowaniach, w drugiej połowie miał przynajmniej dwie świetnie interwencje.

ŁUKASZ PISZCZEK - 2
Beznadziejny występ. Niemcy wiedzieli, że ma kłopoty z formą i ostro zaatakowali swoją lewą stroną. Dwukrotnie został ogranyw podręcznikowy sposób i było 0:2. Szkoda, bo niespodziewaliśmy się po nim takiej postawy.

KAMIL GLIK - 6
Nie był w stanie zapchać dziur jakie w pierwszej połowie prowokował Piszczek, przy drugiej bramce trochę zaspał i Goetze znalazł się w idealnej sytuacji. W drugiej połowie momentami grał jak w transie naprawiając błędy kolegów.

ŁUKASZ SZUKAŁA - 5
Skoro nie mamy lepszego środkowego obrońcy, to trener Nawałka musiał zaufać zawodnikowi, który nie jest w rytmie meczowym. Obawialiśmy się o jego formę, ale choć nie ustrzegł się od błędów zagrał lepiej niż się spodziewaliśmy.

MACIEJ RYBUS - 6
Szybko dostał zółtą kartkę i musiał uważać. Ale potem opanował nerwy i do przerwy spisywał się przyzwoicie . W 57 min. znakomitą interwencją zapobiegł utracie bramki. Nie zawiódł przyzwoity występ.

TOMASZ JODŁOWIEC - 5
Tempo meczu do 30 min. wyraźnie było za szybkie dla niego. Ale "Jodłę" poza wszelkimi swoimi wadami trzeba pochwalić za ogromną wolę walki. Dał z siebie wszystko, ale w konfrontacji z Kroosem czy Oezilem nie miał dużych szans.

GRZEGORZ KRYCHOWIAK - 7
Podczas początkowej dominacji Niemców nie miał wartościowych partnerów, stąd nasza gra w środku pola wyglądała słabo. W drugiej połowie pokazał swoje walory, często wyręczał środkowych obrońców.

KAMIL GROSICKI - 8
Nasz najlepszy zawodnik. Zadziorny, szybki, odważny. Popisał się nie tylko kapitalną asystą przy golu Lewandowskiego, ale był motorem naszych kontrataków. Szkoda, że w 67 min. dał się dogonić i oddał zbyt słaby strzał.

KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI - 3
Niewidoczny ani w defensywie, ani w ofensywie przez niemal całą pierwszą odsłone był tylko statystą. Niemcy łatwo go mijali i wchodzili w naszą obronę jak w masło. Brakuje mu jakości by grać na europejskim poziomie.

ARKADIUSZ MILIK - 5
To on przy kontaktowej bramce popisał się znakomitym przerzutem. Grał trochę na nietypowej dla siebie pozycji, bo na skrzydle i niestety "znikał" na wiele minut z pola widzenia. Widzieliśmy duże lepsze jego występy.

ROBERT LEWANDOWSKI - 7
Strzelił ładnego gola, walczył, ale tuż przed przerwą powinien zdobyć "bramkę do szatni", która na pewno przestraszyłaby Niemców. Pokazywał się kolegom, był cały czas "pod grą", ale trochę zawodziło wykończenie dobrych okazji.