Sejmik Wielkopolski: Radni PiS zerwali posiedzenie komisji,...

  Sejmik Wielkopolski: Radni PiS zerwali posiedzenie komisji, wychodząc z sali obrad

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie doszło do skutku czwartkowe głosowanie komisji rodziny, polityki społecznej i zdrowia Sejmiku Województwa nad punktem dotyczącym połączenia wojewódzkiego szpitala w Kaliszu z tamtejszą stacją pogotowia. Obrady zostały zerwane, bo radni PiS opuścili salę posiedzeń.
  Nie zamierzamy brać udziału w szkodliwych dla Wielkopolski projektach marszałka Wojtasiaka - mówi Zbigniew Czerwiński

  Nie zamierzamy brać udziału w szkodliwych dla Wielkopolski projektach marszałka Wojtasiaka - mówi Zbigniew Czerwiński ©Fot. Grzegorz Dembiński

  - Nie spotkałem się jeszcze z tak kuriozalną sytuacją - mówi Rafał Żelanowski, szef komisji z PO. - W związku z nieobecnościami, quorum wisiało na włosku. By posiedzenie się odbyło, marszałek Jankowiak cofał się z wyjazdu do Zielonej Góry. Ale obrady i tak zostały zablokowane przez Zbigniewa Czerwińskiego i Jana Mosińskiego z PiS.

  Żelanowski dodaje, że połączenie szpitala i pogotowia w Kaliszu było już przedmiotem prac w lipcu. Ale wtedy radni PiS żądali bardziej szczegółowych wyjaśnień. Temat przeniesiono więc na wrzesień. - Odbyliśmy długą, merytoryczną dyskusję, każdy wypowiedział swoje zdanie - mówi radny PO. - Ale jako że radni PiS mają inne zdanie niż większość, opuścili obrady komisji przed głosowaniem.


  Taką sytuację potwierdza też Zbigniew Czerwiński. I tłumaczy, że wraz z Mosińskim wnioskowali o przełożenie głosowania. Większość wniosek odrzuciła.

  - Chcieliśmy rozmawiać na przykład o programie naprawczym szpitala w Lesznie, bo to sprawa pilna - mówi Czerwiński. - Ale nie zamierzamy brać udziału w szkodliwych dla Wielkopolski projektach marszałka Wojtasiaka.

  Radny Czerwiński dodaje, że PiS czeka na stanowisko marszałka Woźniaka. Radni złożyli bowiem wniosek o odwołanie z funkcji wicemarszałka Leszka Wojtasiaka.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POpaprańcy

   zebra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   no i bardzo dobrze - dość POpapranych decyzji

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo