Erasmus - Studencka Portugalia: Zamek nad Tagiem

  Erasmus - Studencka Portugalia: Zamek nad Tagiem

  Sylwia Bukowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Widok na rzekę Tag
  1/3
  przejdź do galerii

  Widok na rzekę Tag ©Sylwia Bukowska

  Praca do Comercio to jeden z najpiękniejszych zakątków Lizbony. Znajduje się w samym centrum stolicy Portugalii, nad rzeką Tag. Plac zamkowy ma 192 na 177 metrów, otoczony jest budynkami zbudowanym w klasycznym stylu.
  Do 1755 roku mieścił się tam zamek królewski, który został zniszczony podczas trzęsienia ziemi. Na środku placu znajduje się pomnik króla Józefa I na koniu. Z północnej strony placu można podziwiać łuk triumfalny z XIX wieku. Od południa plac wpada do rzeki. Marmurowe schody, które znikają w Tagu z obu stron są otoczone przez dwie kolumny.

  Kiedyś Plac Handlowy był głównym punktem w życiu miasta. To właśnie tam przypływały towary z całego świata, tamtędy też Portugalczycy eksportowali swojego słynnego dorsza (bacalhau) i nie tylko.

  Dziś to miejsce wciąż przyciąga turystów i jest miejscem popołudniowego odpoczynku dla Lizbończyków. Plac imponuje przede wszystkim monumentalnymi rozmiarami. Na uwagę zasługuje też charakterystyczna dla Portugalii architektura w stylu pombalińskim.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ..

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 26

   relacja jak od gimnazjalistki a nie studentki... Niestety. Przydałyby się zdania wielokrotnie złożone, lepiej by się czytało, a także mniej suchych faktów, które można wyczytać wszędzie. Taką...rozwiń całość

   relacja jak od gimnazjalistki a nie studentki... Niestety. Przydałyby się zdania wielokrotnie złożone, lepiej by się czytało, a także mniej suchych faktów, które można wyczytać wszędzie. Taką "relację" można napisać na podstawie wikipedii siedząc w Poznaniu! Niech autorka doda więcej od siebie, trochę opisu życia tam, jak to wygląda na miejscu, jakieś ciekawostki, których nie ma w przewodnikach, bo takie coś co tu mamy nie zachwyca...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo