Żużel: Unia Leszno znowu ma złoto!

TS
Przemysław Pawlicki (w czerwonym kasku).
Unia Leszno po dziewięciu latach przerwy ponownie zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Par Klubowych. Tytuł dla Byków wywalczyli bracia Przemysław i Piotr Pawliccy oraz Damian Baliński.

Ten ostatni w 2003 roku również stanął na najwyższym stopniu podium. Jego partnerami byli wówczas Rafał Dobrucki i Krzysztof Kasprzak. Zarówno wtedy, jak i wczoraj finał rozgrywano na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.

Zwycięstwo zawodników trenera Romana Jankowskiego, choć suche wyniki być może na to nie wskazują, ani przez moment nie podlegało dyskusji. Aż pięć z sześciu pojedynków leszczynianie rozstrzygnęli na swoją korzyść. Jedyny remis gospodarze zanotowali w czwartym wyścigu, w którym braci Pawlickich zdołali rozdzielić Łukasz Jankowski oraz Krzysztof Jabłoński.

Ten pierwszy był zresztą jednym z bohaterów wczorajszego finału. Syn szkoleniowca Unii świetnie się czuł na swoim macierzystym torze i to głównie dzięki niemu zielonogórzanie zdobyli tytuł wicemistrza Polski. Brąz przypadł parze GTŻ Grudziądz, w której pierwsze skrzypce grał inny wychowanek Byków, Norbert Kościuch. Można więc śmiało powiedzieć, że tegoroczne mistrzostwa Polski par całkowicie zdominowali zawodnicy rodem z Leszna.

Na ogromne słowa uznania zasłużyli także zawodnicy Victorii Piła. Przedstawiciele jedynego drugoligowca w stawce finalistów od początku jechali bardzo ambitnie i w pewnym momencie wydawało się nawet, że zdołają wskoczyć na podium. Niestety, ostatni ich wyścig, przegrany 1:5 z GTŻ Grudziądz, sprawił, że zawodnicy trenera Piotra Szymko zamiast zdobyć medal uplasowali się na czwartej pozycji.