Zostań Gwiazdą Kabaretu - Grand Prix dla Krakowa

Zostań Gwiazdą Kabaretu - Grand Prix dla Krakowa

Marek Zaradniak

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Kołłątajowska Kuźnia Prawdziwych Mężczyzn - zdobywcy Grand Prix trzynastego festiwalu
1/6
przejdź do galerii

Kołłątajowska Kuźnia Prawdziwych Mężczyzn - zdobywcy Grand Prix trzynastego festiwalu ©Mikołaj Dobski

Kabaret Kołłątajowska Kuźnia Prawdziwych Mężczyzn z Krakowa zdobył Grand Prix zakończonego w niedzielę w poznańskiej Scenie na Piętrze finału XIII festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu.
Kabaret Kołłątajowska Kuźnia Prawdziwych Mężczyzn z Krakowa zdobył Grand prix na zakończonym w niedzielę XIII festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu. Publiczności najbardziej podobał się kabaret Czołówka Piekła z Poznania. Jak powiedział juror Wawrzyniec Kostrzewski, Grand Prix zespół z Krakowa zdobył za to, że stanowi grupę, która idzie własnymi ścieżkami, nie powiela schematów znanych z telewizji i która zaprezentowała program autorski poświęcony jednemu tematowi. Oprócz tego łączy walory muzyczne z tekstowymi. Członkowie zespołu po prostu bawią się tym, co robią, są na luzie, są zdystansowani do rzeczywistości, nie próbują grać na siłę i czegoś udawać.
W niedzielę obydwaj laureaci spotkali się na improwizowanym finale, który prowadzili członkowie Teatru Komedii Improwizowanej Narwani z Kontekstu. Hasło wieczoru brzmiało "Zostań gwiazdą TV". Żaden z żartów i żadna z sytuacji nie zostały wcześniej wymyślone. Wszystko powstawało "na żywo". Oglądaliśmy transmisję z Los Angeles z wręczenia przez prezesa Narwani TV (w tej roli wystąpił Krzysztof Deszczyński) nagród zwycięzcom festiwalu, ale także "Randkę w ciemno", "Dobranockę", "Wiadomości" , "Rozmowę dnia", "Videotekę dorosłego człowieka" i "Muzykę nocą".
Finałem wieczoru był recital Stanisławy Celińskiej, która przedstawiła klimatyczne piosenki ze swej bestsellerowej płyty "Atramentowa". Były utwory, które już znamy, jak "Jego portret", "Atramentowa rumba" czy "Czerń i biel", ale także piosenki, które znajdą się na nowej edycji krążka, zapowiadanej na Boże Narodzenie. Były wśród nich tak znane standardy jak "Czarny Orfeusz" czy piosenka z filmu "Jan Serce". Ceniona aktorka i wokalistka nie tylko śpiewała, ale także wspominała czasy, gdy była aktorką poznańskiego Teatru Nowego.

m.zaradniak@glos.comKomentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo