Zarząd wybrany, kłopoty zostały

  Zarząd wybrany, kłopoty zostały

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj działkowcy z ulicy Wrzesińskiej wybrali nowy zarząd. Poprzedni musiał odejść, ponieważ w statutowym terminie nie zwołał zebrania, którego uczestnicy mieli głosować nad wotum nieufności dla działkowej władzy.
  Konflikt w Rodzinnych Ogródkach Działkowych im. Elizy Orzeszkowej trwał już wiele miesięcy. Przeciwnicy prezes Krystyny Wysockiej zarzucali jej, że niewiele robi, a niewykluczone, że kradnie. Kontrole potwierdziły niektóre zarzuty.

  - Działalność inwestycyjna była tam postawiona na głowie - uważa dr Zdzisław Śliwa, wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu, podając przykład zakupu bramy na pilota dla ogrodzenia... którego nie było.

  Sytuację jeszcze pogorszyły skutki sierpniowego pożaru przy ulicy Mogileńskiej - między innymi skażenie stawu Kajka, z którego działkowcy brali wodę do podlewania.

  Krystyna Wysocka otrzymywała anonimowe esemesy z groźbami, straszono ją, że "skończy pod jabłonką wapnem przysypana". Wówczas postanowiła się rozprawić z tymi przeciwnikami, których za samowolę budowlaną mogła nawet eksmitować z działek. We wrześniu grupa działkowców wystąpiła z wotum nieufności, w październiku stary zarząd został odwołany i zastąpił go zarząd komisaryczny.

  - Stwierdziliśmy, że członkowie odwołanego zarządu nie byli w stanie prowadzić ogrodu - powiedział Janusz Cybichowski, przewodniczący zarządu komisarycznego. - Dla mnie jako dla starego działkowca nie do pomyślenia jest sytuacja, że nie wiadomo, gdzie są granice i gdzie postawić płot. W świetlicy, gdzie zabezpieczaliśmy dokumenty w szafkach, trudno było pracować - zimno i wilgotno i dach przeciekał...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo