Kilka miesięcy bez samochodu, bo policja sprawdza, czy był...

  Kilka miesięcy bez samochodu, bo policja sprawdza, czy był kradziony

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Po samochodzie mitsubishi lancer Andrzejowi Tatarze zostało puste miejsce w garażu

  Po samochodzie mitsubishi lancer Andrzejowi Tatarze zostało puste miejsce w garażu ©Fot. Grzegorz Dembiński

  Na wiadomości o swoim samochodzie od ponad trzech miesięcy czeka Andrzej Tatara. Pod koniec maja, po wizycie na komisariacie policji, auto zostało zatrzymane. Policja i prokuratura podejrzewały bowiem, że kupiony rok temu sześcioletni mitsubishi Lancer jest kradziony.
  Po samochodzie mitsubishi lancer Andrzejowi Tatarze zostało puste miejsce w garażu

  Po samochodzie mitsubishi lancer Andrzejowi Tatarze zostało puste miejsce w garażu ©Fot. Grzegorz Dembiński

  - Zostałem wezwany na komisariat. Powiedziano mi, że istnieje podejrzenie o tym, że samochód jest kradziony. Potem od prokuratora dostałem "postanowienie o zatwierdzeniu zatrzymania rzeczy" - relacjonuje Andrzej Tatara z Poznania, któremu samochód służy jako narzędzie pracy.

  Poznaniak nie spodziewał się, że kupując ponad rok temu auto z Krakowa narazi się na takie problemy. Wtedy na miejscu sprawdził wszystkie papiery Lancera, który w Polsce po raz pierwszy był zarejestrowany w 2010 roku właśnie w Małopolsce. Poprzedni właściciel sprowadził mitsubishi z Niemiec, gdzie jeździło od 2008 roku.

  - Dwuletnia dziura w historii auta od daty produkcji w 2006 roku mogła wydać się podejrzana, ale wszystkie papiery były w porządku. Auto sprawdziłem też w stacji kontroli pojazdów. W Poznaniu bez kłopotów je zarejestrowałem - wymienia Andrzej Tatara.

  To jednak nie pomogło. Okazało się, że tzw. numer VIN auta wpisany jest do Systemie Informacji Schengen.

  - Prokuratura zatrzymała moje narzędzie pracy i własność, bo na razie nikt nie przedstawił mi dowodów, że auto jest kradzione.
  Nie mam pretensji, że sprawa jest wyjaśniana. Jak będzie trzeba oddać samochód to oddam - przyznaje Andrzej Tatara, ale dodaje:

  - Nie mogę jednak zrozumieć dlaczego wszystko tak długo trwa, a ja nie mogę używać swojej własności. Nie wiem co się dzieje z autem i kiedy mogę je odzyskać. Ponoszę też straty, bo nie dość, że nie korzystam z auta to płacę za jego utrzymanie, chociażby ubezpieczenie - żali się poznaniak.

  Od prokuratora prowadzącego sprawę kradzieży Lancera dowiadujemy się, że trwają czynności procesowe. Więcej do powiedzenia na temat auta ma policja:

  - Biegły wydał opinię i stwierdził, że w samochodzie były przebite numery. Auto zostało najprawdopodobniej skradzione w Rumunii - informuje "Głos" Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

  - Policjanci konsultowali się z Biurem Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej oraz zwracali się do Europejskiego Rejestru Pojazdów. Policjanci pracują przy tej sprawie i naprawdę nie można zarzucić im besczynność. To jest współpraca międzynarodowa, która niejednokrotnie wymaga czasu - wyjaśnia co działo się w sprawie Iwona Liszczyńska.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kilka miesięcy bez samochodu

   darek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   Może by tak państwo odpowiedziało za zarejestrowanie kradzionego samochodu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Drogi i płatny - A weźcie sobie tą waszą gazetę do podcierania .....

   kiedyś czytałem Głos Wielkopolski teraz tej nędzy nie biorę do ręki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 4


   "Drogi Internauto ten artykuł jest płatny." Drogi Głosie Wielkopolski moje czytanie tych bzdur i wypocin, tudzież pseudosensacji jest płatne. Skoro chcesz, żebym mimo nędzy jaką zamieszczacie...rozwiń całość


   "Drogi Internauto ten artykuł jest płatny." Drogi Głosie Wielkopolski moje czytanie tych bzdur i wypocin, tudzież pseudosensacji jest płatne. Skoro chcesz, żebym mimo nędzy jaką zamieszczacie przez p*****ów to przeczytał to musisz mi za to zapłacić. Za jeden tekst 59,99 zł !!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo