Plebiscyt "Najpiękniejsza działka" rozstrzygnięty. Oto...

  Plebiscyt "Najpiękniejsza działka" rozstrzygnięty. Oto wyniki głosowania!

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Plebiscyt "Najpiękniejsza działka" rozstrzygnięty. Oto wyniki głosowania!
  1/33
  przejdź do galerii

  ©Fot. Waldemar Wylagalski

  Znamy już zwycięzców naszego letniego plebiscytu. Czytelnicy "Głosu" za Najpiękniejszą działkę w Poznaniu i powiecie uznali ogród Iwony i Józefa Dranikowskich z ROD "Camping" przy ul. Złotowskiej w Poznaniu. Rywalizacja do samego końca była jednak bardzo wyrównana.
  W naszym wakacyjnym konkursie wzięło udział 20 działek z Poznania i powiatu. Przez miesiąc wspieraliście swoich faworytów, wysyłając wiadomości SMS. Efekt? Najwięcej głosów zdobyła działka państwa Dranikowskich. Na ich ogród oddano aż 272 głosy.
  Uznanie naszych czytelników zdobył również ogród Marianny Kubickiej z ROD im. 2 Armii Wojska Polskiego, przy ul. Bukowskiej. Na jej działkę oddano 225 głosów. Trzecie miejsce zajęła pani Liwia Banaszyk z ROD "Tęcza" w Złotnikach (gmina Suchy Las) - 208 głosów.

  Do zwycięzców trafią teraz atrakcyjne nagrody, ufundowane przez firmę MyIn.pl. Są to trzy bony na zakup krzeseł tarasowych i ogrodowych. Wartość bonów, to - w zależności od zajętego w plebiscycie miejsca - odpowiednio 750, 650 i 550 złotych.

  Warto również wspomnieć o działkowcach, którzy znaleźli się tuż za "podium" i przez długi czas byli faworytami naszej zabawy. Czwarte miejsce zajął Józef Hajnrich z ROD im. Jana Mazurka (ul. Droga Dębińska), który zdobył 200 głosów. Tuż za nim z liczbą 135 głosów znaleźli się Andrzej i Maria Biedni z ROD im. 2 Armii Wojska Polskiego.
  Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!


  Rozmowa z Iwoną i Józefem Dranikowskimi, zwycięzcami plebiscytu "Najpiękniejsza działka"

  Najpiękniejsza działka - to brzmi dumnie. Czy spodziewali się Państwo wygranej w naszym plebiscycie?

  I.D: To dla nas ogromna niespodzianka. Już kolejna. Do udziału w konkursie zgłosiła nas bowiem synowa. Co czujemy? Na pewno satysfakcję. Cieszy nas, że efekty naszej pracy zostały docenione.

  A ile pracy wymaga utrzymanie tak pięknego i zadbanego ogrodu? Jakaś złota rada?

  J.D: Działkę mamy już od sześciu lat. Oczywiście najwięcej pracy było na samym początku. Ogród był bardzo zaniedbany. Teraz najważniejsza jest systematyczna praca. Dlatego wraz z żoną spędzamy na działce każdą wolną chwilę. Zimą bardzo nam tego brakuje.
  I.D: Działka to nasz azyl i miejsce odpoczynku. Najlepiej relaksujemy się właśnie przy pracy. Dzielimy się obowiązkami. Ja kocham kwiaty, więc chętnie je pielęgnuje. Mąż kosi trawę, przycina krzewy i pełni rolę "złotej rączki". Oczko wodne, karmnik dla ptaków, taras i wszystkie, znajdujące się na działce ozdoby, to jego dzieło. Aby nie było nudno, staramy się, żeby co roku na działce pojawiło się coś nowego. Już teraz zastanawiamy się, co posadzimy w ogrodzie następnego lata.
  J.D: Lubimy projektować i planować. Pomysły najczęściej przychodzą spontanicznie, choć czasem inspirujemy się czasopismami.

  Wasza największa duma?

  I.D: Na działce znajduje się wiele odmian kwiatów. To moja pasja. Gdy kwitną czuję ogromną satysfakcję.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo