Warta Poznań: Cenne zwycięstwo 2:0 z ŁKS w Łodzi

Spełniły się życzenia Czesława Owczarka, szkoleniowca Warty Poznań, który przed wyjazdem do Łodzi oczekiwał, że jego piłkarze przedłużą passę spotkań bez zwycięstwa ekipy ŁKS-u na swoim boisku. Zieloni odrobili też stracone punkty z Dolcanem w Grodzisku i wygrali z ŁKS-em 2:0 (1:0).

Ale spotkanie na stadionie przy Alei Unii rozpoczęło się niezbyt dobrze dla gości. Konczyła się dopiero pierwsza minuta gry, a ŁKS miał doskonała sytuację. Po składnej akcji Pawła Sasina z Agwanem Papikjanem prawą stroną, Jakub Więzik znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Radlińskim i strzelił w nogi bramkarza, a dobitkę Pawła Kaczmarka podnoszący się z murawy poznaniak obronił.

W 6. minucie aktywny Sasin znów zaatakował i idealnie podał po ziemi do Więzika na linię pola karnego, a ten znów strzelił w Radlińskiego. W 12. minucie, po faulu Macieja Mysiaka na Papikjanie tuż przed polem karnym silnie strzelił z wolnego Michał Osiński, ale prosto w mur. Potem z każdą minutą coraz lepiej grali zieloni. W 22. minucie Wojciech Trochim i idealnie zagrał do Bartłomieja Pawłowskiego, ale Bogusław Wy- parło wygrał pojedynek z poznańskim napastnikiem. Potem szanse miał Artur Marciniak, ale niepotrzebnie podawał w gąszcz nóg.

Z kolei w 32. minucie Michał Żółtowski ostro zaatakował w polu karnym Bartłomieja Pawłowskiego, ale sędzia Łukasz Bednarek nie odgwizdał karnego. W 39. minucie poznaniacy zdobyli bramkę. Pawłowski wyłuskał piłkę, podał do Wojciecha Trochima, a ten wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie Warta była coraz groźniejsza. W 55. minucie Trojanowski sprawdził strzałem z dystansu refleks Wyparły. Minutę później Trochim trafił w słupek, a dobijał obok bramki Marciniak. W 76. minucie było 2:0 dla Warty. Michał Jakóbowski wpadł między Pawlaka i Gie-ragę, który zatrzymał poznaniaka faulem. Karnego strzelał Grzegorz Bartczak i nie dał szans bramkarzowi ŁKS-u.
Zieloni po tym zwycięstwie awansowali na siódme miejsce w ligowej tabeli (mają 8 punktów). W następnej kolejce Wartę czeka trudny wyjazd z Olimpią Grudziądz.

ŁKS Łódź - Warta Poznań 0:2 (0:1)
bramki: 0:1 - Wojciech Trochim (39), 0:2 - Grzegorz Bartczak (76-karny)
ŁKS: Wyparło - Gieraga, Borsukow, Żółtowski (65. Sarafiński), Osiński (46. Pawlak) - Sasin, Kuklis, Brud, Papikjan, P. Kaczmarek (78. K. Kaczmarek) - Więzik.
Warta: Radliński - Bartczak, Mysiak, Ciach, Kosznik - Magdziarz, Marciniak, Grzeszczyk, Trochim (81. Ngamayama), Trojanowski (70. Jakóbowski) - Pawłowski (74. Giel).
Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).
Widzów: 1 521.
Żółte kartki: Gieraga, Sasin - Bartczak, Mysiak, Marciniak.