Piłkarska trzecia liga: Lider z Ostrowa nie zwalnia tempa

Piąta kolejka spotkań w kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarskiej trzeciej lidze nie przyniosła zmian na szczycie tabeli. Liderem pozostała Ostrovia Ostrów Wielkopolski, która wysoko pokonała przed własną widownią GKS Dopiewo 5:1 umacniając się na czele, ponieważ wicelider Wda Świecie tylko zremisowała bezbramkowo z Uną Solec Kujawski.

Beniaminek z Ostrowa nie zwalnia tempa. Goście z Dopiewa, przegrywając 0:2, w 43. minucie zdołali wprawdzie strzelić kontaktową bramkę, ale podopieczni Marka Nowickiego jeszcze przed przerwą odpowiedzieli trzecim trafieniem, a po zmianie stron powiększyli rozmiary wygranej. Ostrowianie imponują skutecznością. W ostatnich dwóch meczach zaaplikowali rywalom aż 10 bramek.

W najciekawszym spotkaniu kolejki Sokół Kleczew wygrał na własnym stadionie z Cuiavią Inowrocław 2:1. Mecz dwóch czołowych drużyn grupy drugiej trzeciej ligi nie zawiódł oczekiwań, dawno w Kleczewie meczu na takim poziomie nie było. Kleczewianie nie załamali się szybko straconym golem i po przerwie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść

- Moim zdaniem wygraliśmy zasłużenie, będąc drużyną trochę lepsza, która stworzyła więcej sytuacji strzeleckich. Do przerwy zabrakło skuteczności, ale po zmianie stron zagraliśmy z jeszcze większą determinacją dokumentując przewagę dwoma bramkami - powiedział Wojciech Bielawski, drugi trener Sokoła.

Bardzo interesujące było również spotkanie w Swarzędzu, gdzie bardzo dobrze spisująca się na własnym stadionie Unia pokonała 2:1 Lubuszanina Trzcianka. W Unii zadebiutował w sobotę Przemysław Frąckowiak, bramkarz zespołu Młodej Ekstraklasy Lecha, który powrócił z wypożyczenia do Atalanty Bergamo. Wprawdzie po jego błędzie Lubuszanin zdobył kontaktowego gola, ale później spisywał się już bardzo dobrze, kilkoma świetnymi interwencjami ratując gospodarzom wygraną. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo w ostatniej minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz Tomasz Morawski. Swarzędzanie mogli powiększyć rozmiary zwycięstwa, ale Damian Ludwiczak nie wykorzystał rzutu karnego nie trafiając do bramki, w której z konieczności stanął pomocnik Lubuszanina Filip Kottas.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowała Polonia Środa Wielkopolska pokonując 2:0 Nielbę Wągrowiec.

- Nareszcie. Wcześniej. nie graliśmy źle, ale piłka za nic nie chciała trafić do bramki rywali. Mam nadzieję, że moi podopieczni na dobre przełamali strzelecką niemoc i teraz będzie już tylko lepiej - powiedział zadowolony szkoleniowiec Polonii Marian Kurowski, podkreślając także, że Nielba zaprezentowała się w Środzie z dobrej strony. Tak czy inaczej, żółto-czarni z Wągrowca, którzy jeszcze w poprzednim sezonie grali przecież w drugiej lidze, teraz plasują się w strefie spadkowej "trzeciego frontu".

Pierwsze zwycięstwo zanotował też Luboński KS Fogo wygrywając na wyjeździe z innym beniaminkiem Pogonią Mogilno 3:1. Trener lubonian Marcin Drajer zapowiedział dziewięć punktów swego zespołu w trzech najbliższych meczach. Pierwsza część zapowiedzi została zrealizowana. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Łukasz Kubiak, a jedną Maciej Manelski.

Dość niecodzienny przebieg miało spotkanie w Koninie. Górnik po 11 minutach prowadził z Polonią 1912 Leszno 2:0, a mimo to podopieczni Damiana Łukasika zeszli z boiska pokonani. Dla leszczynian prowadzonych przez Aleksieja Tiereszczenko to drugie w okresie zaledwie czterech dni niespodziewane zwycięstwo na wyjeździe.

Szósta kolejka w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej już w środę.

5. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - GKS Dopiewo 5:1 (3:1)
Bramki: 1:0 Krzysztof Gościniak (11), 2:0 Marcin Wojciechowski (28. karny), 2:1 Michał Chmielecki (43. karny), 3:1 Tomasz Kempiński (45), 4:1 Maciej Stawiński (48), 5:1 Damian Izydorski (76)

Sokół Kleczew - Cuiavia Inowrocław 2:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Dawid Janicki (8), 1:1 Piotr Kurminowski (57), 2:1 Paweł Lisiecki (66).

Unia Swarzędz - Lubuszanin Trzcianka 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Molewski (2), 2:0 Damian Ludwiczak (18), 2:1 Adam Lebiotkowski (64).

Górnik Konin - Polonia 1912 Leszno 2:3 (2:2)
Bramki: 1:0 Krystian Sobieraj (4), 2:0 Mateusz Majewski (11), 2:1 Bogumił Ceglarek (25), 2:2 Tobiasz Kuźniewski (27), 2:3 Ihor Wons (75. karny).

Polonia Środa Wielkopolska - Nielba Wągrowiec 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Michał Wawszczak (63), 2:0 Wawszczak (72).

Pogoń Mogilno - Luboński KS Fogo 1:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Maciej Manelski (66), 0:2 Łukasz Kubiak (69), 1:2 Jarosław Plewa (74. karny), 1:3 Kubiak (78).

Notecianka Pakość - Piast Kobylin 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Jacek Biernat (37).

Wda Świecie - Unia Solec Kujawski 0:0