Poznań: Śmigłowce wkrótce wrócą na lądowisko przy Lutyckiej?

  Poznań: Śmigłowce wkrótce wrócą na lądowisko przy Lutyckiej?

  Krzysztof M. Kaźmierczak, Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Lądowisko przy ul. Lutyckiej zmodernizowano za 2,9 mln zł

  Lądowisko przy ul. Lutyckiej zmodernizowano za 2,9 mln zł ©Fot. Andrzej Szozda

  Nowoczesne, ale od miesięcy niewykorzystywane lądowisko przy największym w Wielkopolsce szpitalu znowu będzie mogło być użytkowane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Okazuje się, że przyczyną jego zablokowania było nieporozumienie.
  Lądowisko przy ul. Lutyckiej zmodernizowano za 2,9 mln zł

  Lądowisko przy ul. Lutyckiej zmodernizowano za 2,9 mln zł ©Fot. Andrzej Szozda

  W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o problemie z lądowiskiem przy Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. W ostatnich latach należało ono do najczęściej użytkowanych przez LPR (tylko w ubiegłym roku korzystano z niego 48 razy). Jego możliwości zwiększyła gruntowna modernizacja, która kosztowała ponad 2,9 mln zł. Prace zakończono w lutym, ale lądowisko stoi bezczynne, mimo iż ma akredytację Urzędu Lotnictwa Cywilnego.


  - Ponad pół roku temu dopuściliśmy lądowisko do użytku. Z naszego punktu widzenia można je od dawna używać - twierdzi Karina Lisowska z ULC.

  Przeszkodą jest nie przekazanie LPR przez szpital kompletnej dokumentacji lądowiska. Brakuje tylko jednego dokumentu

  - Właścicielem terenu, na którym znajduje się szpital i lądowisko jest poznański Uniwersytet Przyrodniczy. W kwietniu wystąpiliśmy do rektora o zgodę na lotnicze użytkowanie terenu, ale do dzisiaj jej nie otrzymaliśmy - wyjaśnia Jacek Łukomski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano  Ustaliliśmy dlaczego szpital aż tak długo czeka na jedno jedyne zaświadczenie. Okazuje się, że zaszło nieporozumienie. Wynika ono z tego, że w kwietniu br. szpital wystąpił równocześnie z wnioskiem o zgodę na budowę zadaszonego podjazdu do karetek, a zarazem załączono pismo dotyczące lądowiska. Władze UP od razu wyraziły zezwolenie na budowę wiaty, a na pismo w sprawie lądowiska nie zwrócono uwagi. Prawdopodobnie dlatego, że uczelnia już wyraziła taką zgodę w 2008 roku i kolejna wydawała się zbędną formalnością. Problem zostanie jednak już w najbliższych dniach rozwiązany.

  - Na początku tygodnia, zaraz po powrocie z urlopu rektor podpisze zgodę dotyczącą użytkowania lądowiska. Nasza uczelnia nigdy nie stwarzała przeszkód w funkcjonowaniu szpitala - zapewnił nas wczoraj Jerzy Lorych, rzecznik UP.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polski bałagan

   AAA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 34

   Kolejny przykład polskiej bylejakości, nawet takiej prostej sprawy ktoś nie umiał załatwić. Ktoś "nie zwrócił uwagi", a ktoś inny nie dopytywał, nie drążył sprawy, tylko czekał jak idiota. I jak w...rozwiń całość

   Kolejny przykład polskiej bylejakości, nawet takiej prostej sprawy ktoś nie umiał załatwić. Ktoś "nie zwrócił uwagi", a ktoś inny nie dopytywał, nie drążył sprawy, tylko czekał jak idiota. I jak w tym kraju ma być dobrze?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polski bałagan?

   zorientowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 14

   Łatwo się komentuje, co?Szkoda, że nikt się nie zainteresował tym, że szpital NIE CHCIAŁ przyjmować pacjentów bezpośrednio ze śmigłowca po modernizacji lądowiska. A teraz najłatwiej pisać, że się...rozwiń całość

   Łatwo się komentuje, co?Szkoda, że nikt się nie zainteresował tym, że szpital NIE CHCIAŁ przyjmować pacjentów bezpośrednio ze śmigłowca po modernizacji lądowiska. A teraz najłatwiej pisać, że się pismo zawieruszyło.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo