Warta Poznań – Start Warlubie 2:2

Warta Poznań – Start Warlubie 2:2 Maciej Urbanowski
Piłkarze trzecioligowej Warty Poznań zremisowali 2:2 ze Startem Warlubie, a Lech II pokonał 4:0 Wdę w Świeciu. Sokół Kleczew pozostaje natomiast liderem w piłkarskiej trzeciej ligi. W sobotę kleczewiania odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie, pewnie pokonując u siebie Unię Swarzędz 4:1. Kroku Sokołowi dotrzymuje Jarota Jarocin, który przed własną widownią wygrał z Polonią Środa Wielkopolska 2:0, dzięki bramkom w dwóch ostatnich minutach meczu.

Zawiedzeni są z pewnością piłkarze i kibice Warty, bo mimo prowadzenia do przerwy 2:0, tylko zieloni zremisowali w Poznaniu ze Startem Warlubie 2:2. Bardzo dobre spotkanie rozegrała natomiast drużyna Lecha II Poznań, która na wyjeździe nie dała szans zespołowi Wdy Świecie, wygrywając zdecydowanie 4:0. Hat trickiem popisał się Niklas Zulciak.

Pierwsze punkty w sezonie zdobył w sobotę beniaminek KKS Włókniarz 1925 Kalisz, który niespodziewanie wygrał w Ostrowie Wielkopolskim z Centrą 3:1.

Warta Poznań – Start Warlubie 2:2 (2:0). Bramki: 1:0 Krzysztof Biegański (31), 2:0 Wojciech Onsorge (34. karny), 2:1 Rafał Babul (55), 2:2 Adrian Kural (71).

Jarota Jarocin – Polonia Środa Wielkopolska 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Dominik Chromiński (89), 2:0 Chromiński (90).

Wda Świecie – Lech II Poznań 0:4 (0:3). Bramki: 0:1 Patryk Janasik (8), 0:2 Niklas Zulciak (12), 0:3 Zulciak (40), 0:4 Zulciak (58).

Centra Ostrów Wielkopolski – KKS Włókniarz 1925 Kalisz 1:3 (1:1). Bramki: 1:0 Tomasz Adamiak (4. karny), 1:1 Michał
Kucharski (13), 1:2 Konrad Chojnacki (72), 1:3 Błażej Ciesielski (74).

Sokół Kleczew – Unia Swarzędz 4:1 (2:1). Bramki: 1:0 Jakub Dębowski (15), 1:1 Adam Durowicz (16), 2:1 Emile Thiakane (44), 3:1 Łukasz Cichos (61), 4:1 Norbert Grzelak (74).

Sparta Brodnica – Kujawianka Izbica Kujawska 6:1 (4:1).

W niedzielę grają Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski z Pelikanem Niechanowo (15) i Nielba Wągrowiec z Elaną Toruń (16).