Posnania – Pogoń Siedlce 14:26 [ZDJĘCIA Z MECZU]

Posnania straciła punkt w doliczonym czasie
Posnania straciła punkt w doliczonym czasie Maciej Urbanowski
W drugiej kolejce rozgrywek ekstraligi Posnania doznała drugiej porażki, tym razem na własnym stadionie przegrała z Pogonią Siedlce 14:26 (14:14). Ostatnie punkty, które przesądziły o tym, że goście wyjechali ze stolicy Wielkopolski z pełną pulą pięciu punktów łącznie z bonusem, natomiast Muszkieterowie nie zdobyli nawet bonusa za niewysoką porażkę, poznaniacy stracili w ostatnich sekundach, już w doliczonym czasie.

Dla podopiecznych trenera Dominika Machlika mecz rozpoczął się dobrze, bo po przyłożeniu Sebastiana Gruszczyńskiego i skutecznym podwyższeniu Daniela Gduli Muszkieterowie objęli prowadzenie 7:0. Jak się później okazało, były to miłe złego początki. Wprawdzie przed przerwą poznaniacy znowu po przyłożeniu Gruszczyńskiego i podwyższeniu Gduli zdołali jeszcze doprowadzić do remisu 14:14, ale w drugiej połowie, mimo że częściej atakowali, punkty zdobywali już wyłącznie przyjezdni.

– Zwłaszcza w pierwszej połowie zespół rozegrał naprawdę dobre zawody. O porażce przesądziło większe doświadczenie rywali oraz większa siła gry ich młyna. Szkoda, że nie zdołaliśmy wywalczyć przynajmniej bonusa. Za walkę chłopakom należą się słowa pochwały – ocenił Jacek Kalka, kierownik drużyny Posnanii.

Odnotować należy udany ekstraligowy debiut juniorów Dawida Najdula oraz Mateusza Nitschke. Na wyróżnienie zasługują również Leszek Krysztofiak i Dominik Zdun. Dobrze spisywał się Sebastian Gruszczyński. Daniel Gdula udanie podwyższał, ale tym razem był nieskuteczny przy wykonywaniu karnych.

Następne spotkanie, ostatnie przed krótką przerwą na potrzeby reprezentacji, Muszkieterowie rozegrają w sobotę 5 września na wyjeździe z wicemistrzem Polski Budowlanymi Łódź.

Posnania – Pogoń Siedlce 14:26 (14:14)