Poznań: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej do...

Poznań: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej do likwidacji

Tomasz Nyczka

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Poznań: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej do likwidacji
Poznań: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej do likwidacji

©Fot. Archiwum

Poznański oddział Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej będzie zlikwidowany. Pracownicy firmy protestują. Boją się o swoje miejsca pracy i przekonują: nie ma żadnych sensownych argumentów przemawiających za zamknięciem oddziału, który - w przeciwieństwie do pozostałych w Polsce - przynosi zyski.
- Potwierdzam, że rozpoczęliśmy właśnie procedurę likwidacji oddziału. Czekamy teraz na harmonogram z centrali, który pozwoli nam sprawnie przeprowadzić ten proces - przyznaje Ryszard Sziwa, z-ca dyrektora IMGW-PIB w Poznaniu. Ale odpowiedzi na pytanie o przyczyny likwidacji ośrodka odmawia.

Tymczasem pracownicy i związkowcy twierdzą, że to absurd. Bo, ich zdaniem, poznański oddział, jako jedyny w Polsce,przynosi zyski.


- W zeszłym roku IMGW- PIB w Poznaniu wypracował jeden z wyższych zysków spośród oddziałów, ponad 6-krotnie wyższy niż Wrocław i ponad 17-krotnie wyższy niż Gdynia. Tymczasem oddział główny był na minusie - piszą związkowcy NSZZ "Solidarność" w poznańskim IMGW.

I zauważają, że przejęcie poznańskiego ośrodka przez będący w słabszej kondycji finansowej oddział we Wrocławiu to absurd. Ale to nie koniec. Dwa miesiące temu w nadbudowę piętra nad poznańskim instytutem zainwestowano 850 tys. zł.

- Albo środki te powinny być inaczej wydatkowane, albo likwidacja poznańskiego ośrodka jest nieporozumieniem - czytamy w liście pracowników IMGW.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/pianoNajnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo