Poznań: Zobacz Panny Młode na motocyklach. Akcja...

Poznań: Zobacz Panny Młode na motocyklach. Akcja charytatywna dla Miłosza [ZDJĘCIA]

Katarzyna Dobroń

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

"Panny Młode" - pozowały w Poznaniu dla Miłosza
1/21
przejdź do galerii

"Panny Młode" - pozowały w Poznaniu dla Miłosza ©Łukasz Gdak

W niedzielne popołudnie Stary Rynek zdominowała niemal setka motocykli wiozących poznanianki w ślubnym sukniach. Jednak konwój nie zatrzymał się przed Urzędem Stanu Cywilnego, ale pod Ratuszem, gdzie uczestniczki akcji charytatywnej "Panny Młode" pozowały przez ponad dwie godziny. Zebrane pieniądze przekażą na kupno specjalistycznego wózka dla ośmioletniego Miłosza.
- Dla 120 uczestniczek to był bardzo pracowity dzień. Od szóstej wszystkie byłyśmy na nogach - opowiada Agnieszka Kuźma-Zywert, organizatorka. - Termy Maltańskie to ostatni punkt programu, podczas którego mogłyśmy trochę poszaleć, zrelaksować się po dwunastu godzinach pozowania - dodaje.

ZOBACZ JAK PANNY MŁODE POZOWAŁY W TERMACH:
POZNAŃ NASZE MIASTO


Poznańskie panny młode zbierają na wózek dla Miłosza

Na Starym Rynku pojawił się również główny bohater akcji "Panny Młode", Miłosz Bronisz.

- Jesteśmy bardzo zaskoczeni tą pozytywną energią oraz ilością zaangażowanych osób - mówi Kamilla Bronisz, mama Miłosza. - Żyjemy, niestety, w tak niezorganizowanym państwie, w którym dotacje na sprzęt ortopedyczny są ograniczone. Gdyby nie ta akcja, nie bylibyśmy w stanie kupić wózka. To koszt około 50 tysięcy złotych.

Miłosz Bronisz 13 września skończy osiem lat. Cierpi na zespół wad wrodzonych. Za krótkie ręce i nogi uniemożliwiają mu samodzielne poruszanie się. Mimo choroby, jest bardzo pogodnym dzieckiem. - Towarzyszymy pannom młodym od samego rana, ale Miłek ma tyle energii, że trudno go zmęczyć - mówi Kamilla Bronisz. Chłopiec wszystkie codzienne czynności wykonuje stopami. W ten sposób nauczył się również malować. Rodzice wierzą, że kiedyś uda mu się usamodzielnić.

Wierzą w to także wszyscy, którzy z ogromnym zapałem włączyli się do tegorocznej akcji. Marcin Melanowicz jest zawodowym fotografem, który 5 lat temu znalazł na forum ogłoszenie dotyczące sesji zdjęciowej kilku panien młodych. Wkrótce pomysł przerodził się w akcję charytatywną.

- Jako pierwszy odezwałem się do pani Agnieszki i od tej pory współpracujemy. Jest też kilka dziewczyn, które przyjeżdżają od pierwszej edycji.

Natomiast pierwszy raz zaproszenie dostała Wielkopolska Grupa Motocyklowa, która podała informację na swoim forum, dzięki czemu pojawili się również niezrzeszeni motocykliści.

- W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że możemy się przyłączyć, a skoro mamy wolną niedzielę, to dlaczego nie pomóc? - mówi Michał Wieczorek, motocyklista. Z pomocą przyszli też sami poznaniacy, którzy chętnie fotografowali się z pannami młodymi i przy motocyklach. - To jak lokalne święto - zachwyca się poznaniak Jerzy Sobkowiak. - Naprawdę piękna inicjatywa, tylko akcja powinna być mocniej nagłośniona - sugeruje.

Rzeczywiście Poznań jest jedynym miastem, w którym organizuje się taką akcję.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano


Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
brawo

Artur (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 69 / 38

brawo dla nich wszystkich takich akcji wiecej-bo na państwo (rzad) nie ma co liczyc oni tylko dla siebie az buzie im puchna.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Panny mlode

KaWu (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 57 / 39

Wedlug mnie piękna AKCJA,tylko za malo nagłośniona przez media.BRAWO dla wszystkich stojących za spelnieniem marzenia Kamila!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
panny młode

bioderko (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 75 / 53

przydałaby mi się taka akcja w Chodzieży

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
panny młode

bioderko (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 68 / 60

przydałaby mi się taka akcja w Chodzieży


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pomoc maluchom

uczestniczka akcji (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 57 / 55

wystarczy zgłosić pomysł organizatorom www.panny-mlode.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo