Piłka nożna: Ostrovia Ostrów Wielkopolski prowadzi w III lidze

Krzysztof Maciejewski
W kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej lidze piłkarskiej nie ma już drużyn z kompletem punktów. Jako ostatnia straty zanotowala Wda .Świecie, która w sobotę zremisowała na własnym stadionie z Sokołem Kleczew 2:2 tracąc pozycję lidera. Gospodarze na kwadrans przed końcem prowadzili już 2:0, ale kleczewianie nie załamali się takim obrotem sprawy i po bramkach Jakuba Dębowskiego oraz Mateusza Duszyńskiego zdołali doprowadzić do wyrównania. Nowym przodownikiem została Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Beniaminek rozgromił na wyjeździe spadkowicza z drugiej ligi Nielbę Wągrowiec aż 5:0 i wyprzedza drugą w tabeli Wdę korzystniejszą różnicą bramek.

Mecz w Wągrowcu nie był wcale tak jednostronny, jak wskazywałby na to wynik. Wągrowiczanie stworzyli sporo sytuacji strzeleckich, ale bardzo dobrze w bramce Ostrovii spisywał się Dominik Sadowski. Goście od początku zdecydowanie zaatakowali już w pierwszych pięciu minutach stwarzając kilka groźnych sytuacji pod bramką Nielby, a po dwunastu minutach prowadzili już 2:0, by w drugiej połowie "dobić" rywala.

W zapowiadającym się bardzo interesująco spotkaniu beniaminek Luboński KS Fogo bezbramkowo zremisował z Polonią Środa Wielkopolska. Obie drużyny wciąż nie tylko bez wygranej w rozgrywkach, ale nawet bez strzelonego gola. W przypadku polonistów to już 360 minut bez bramkowej zdobyczy, w przypadku lubonian - 270...

Trener Polonii Marian Kurowski dokonał kilku zmian w składzie drużyny, ale to pociągnięcie nie do końca przyniosło spodziewane efekty. Wprawdzie średzianie byli w sobotnim meczu zespołem lepszym, posiadali inicjatywę, stworzyli znacznie więcej sytuacji strzeleckich, ale nie potrafili zmusić do kapitulacji bardzo dobrze spisującego się w bramce gospodarzy Sebastiana Maćkowskiego, któremu beniaminek w największym stopniu zawdzięcza wywalczenie punktu.

Najdogodniejszą sytuację strzelecką zmarnował w 53. minucie Mateusz Pluciński, który z najbliższej odległości trafił w nogi interweniującego Maćkowskiego.Ponieważ także bramkarz Polonii Sławomir Janicki spisywał się bez zarzutu kibice zgromadzeni na stadionie w Luboniu nie doczekali się goli.

- Gra wyglądała już znacznie lepiej niż poprzednio, ale piłka za nic nie chciała wpaść do bramki. Czekamy na przełamanie strzeleckiej niemocy, bo w defensywie prezentujemy się dobrze o czum świadczy fakt, że w czterech meczach straciliśmy tylko jednego gola. Najwyższy jednak czas skończyć z bezbramkowymi remisami, których mamy już trzy - ocenił trener Marian Kurowski.

Również bezbramkowym remisem zakończyły się inne derby Wielkopolski, w których Lubuszanin Trzcianka zremisował u siebie 0:0 z Górnikiem Konin.

Nadal w kratkę grają piłkarze Unii Swarzędz. Po bardzo dobrym meczu tydzień wcześniej z Cuiavią Inowrocław, w sobotę podopieczni Jakuba Ostrowskiego przegrali w Kobylinie derbowy mecz z Piastem 0:2 . Tym samym zespół z Kobylina, który ma jeszcze zaległe spotkanie z Polonią 1912 Leszno (Kobylin, środa, 29. sierpnia, godz.17) zdobył pierwsze punkty w sezonie.

Atutu własnego stadionu nie wykorzystał GKS Dopiewo tylko remisując z beniaminkiem Unią Solec Kujawski 1:1. To goście byli nawet bliżsi wygranej.

Oprócz Ostrovii zwycięstwo 5:0 odnieśli w czwartej kolejce również piłkarze Cuiavii Inowrocław, którzy szybko otrząsnęli się po wysokiej porażce w Swarzędzu, w derbach Kujaw w takim właśnie stosunku gromiąc w sobotę przed własną widownią Noteciankę Pakość.

4. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Piast Kobylin - Unia Swarzędz 2:0 (1:0)
bramki: 1:0 Adrian Dąbrowski (30), 2:0 Adrian Dąbrowski (60-karny)
Luboński KS Fogo - Polonia Środa Wielkopolska 0:0
Nielba Wągrowiec - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Paweł Świtała (6), 0:2 Marcin Wojciechowski (12), 0:3 Damian Czech (68), 0:4 Tomasz Kempiński (80), 0:5 Marek Szymanowski (86)
Lubuszanin Trzcianka - Górnik Konin 0:0
GKS Dopiewo - Unia Solec Kujawski 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Marcin Grzelak (45), 1:1 Krzysztof Kołodziej (73)
Cuiavia Inowrocław - Notecianka Pakość 5:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Szymon Maziarz (16), 2:0 Krzysztof Kretkowski (57), 3:0 Krzysztof Kmieć (77), 4:0 Dawid Janicki (90), 5:0 Maziarz (90+2-karny)
Wda Świecie - Sokół Kleczew 2:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Subkowski (58), 2:0 Adrian Talaśka (75), 2:1 Jakub Dębowski (79), 2:2 Mateusz Duszyński (83)
Polonia 1912 Leszno - Pogoń Mogilno 0:0.