Finał rzutu dyskiem: Małachowski złoto, Urbanek brąz! (FILM, ZDJĘCIA)

AS, PJ
Piotr Małachowski został mistrzem świata w rzucie dyskiem na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Pekinie. Drugi z Polaków w finale Robert Urbanek zajął 3. miejsce. Lee Jin-Man

FINAŁ RZUTU DYSKIEM: MAŁACHOWSKI MISTRZEM ŚWIATA

Zawodnik Śląska Wrocław zwyciężył z wynikiem 67,40 m. Piotr Małachowski mistrzowski rzut oddał już w drugiej serii finału. Potem ani jemu, ani żadnemu z rywali nie udało się już pobić tego wyniku.

Drugi z Polaków w finale MŚ Robert Urbanek zdobył brązowy medal. Urbankowi do medalu wystarczyło 65,18. Drugie miejsce przypadło pochodzącemu z Bułgarii, lecz reprezentującemu Belgię Philipowi Milanovovi. Belg przedzielił Polaków rzucając 66,90.

To już siódmy i ósmy medal Polaków na mistrzostwach świata w Pekinie, w tym trzeci złoty. Dyskobol Śląska Wrocław miał już na koncie dwa srebrne medale mistrzostw świata. Teraz Małachowski dorzucił do tego złoty krążek.

Press Focus/x-news

Materiał oryginalny: Finał rzutu dyskiem: Małachowski złoto, Urbanek brąz! (FILM, ZDJĘCIA) - Gazeta Wrocławska