Lekarze brali łapówki od poborowych

  Lekarze brali łapówki od poborowych

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Czterdzieści osób usłyszało zarzuty w sprawie przyjmowania bądź wręczania łapówek w zamian za poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej. W celu uniknięcia służby wojskowej w papierach wpisywano fikcyjne pobyty w szpitalu psychiatrycznym.
  Akt oskarżenia trafił wczoraj do Sądu Rejonowego w Pleszewie. Głównym oskarżonym jest 59 - letni mieszkaniec Poznania, były pracownik pleszewskiego szpitala.

  W latach 1997 - 2002, powołując się na wpływy w szpitalu psychiatrycznym w Kościanie, podjął się załatwienia skierowań do tej lecznicy dla 40 mieszkańców powiatów kaliskiego, pleszewskiego i jarocińskiego. Nie chodziło jednak o rzeczywistych pacjentów, ale o osoby które chciały uniknąć służby wojskowej.

  Poznaniak przyjął od poszczególnych osób kwoty od 2 tys. do 5 tys. zł. Pieniędzmi tymi dzielił się ze współdziałającymi z nim lekarzami, opisującymi rzekomy pobyt w szpitalu. Jak ustalono, jeden z ówczesnych ordynatorów z Kościana, dziś 72-letni mieszkaniec Rawicza, przyjął od 30 osób po 1000 złotych w zamian za poświadczenie nieprawdy.

  Podobna kwota trafiła do kieszeni 36-letniego mieszkańca powiatu pleszewskiego, zatrudnionego w latach 2000-2002 jako lekarz w miejscowym pogotowiu ratunkowym, a także w przychodni specjalistycznej. Aktem oskarżenia objęto ponadto sześciu dalszych lekarzy z Kościana.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo