Talex Open 2015: Agresywna gra dała zwycięstwo

Maciej Łosiak
W pierwszym środowym meczu dnia Paweł Ciaś w dwóch setach pokonał Włocha Gianlukę Magera Adrian Wykrota
Wśród ośmiu ćwierćfinalistów gry pojedynczej mistrzostw Wielkopolski wystąpi trzech Polaków. W sobotę półfnały, a w niedzielę finał.

W najbardziej interesującym kibiców czwartkowym meczu Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open 2015 zmierzyło się dwóch Polaków. Doświadczony, 27-letni Marcin Gawron pokonał gracza młodego pokolenia, 19-letniego Kamila Majchrzaka.

Z rozstawienia wynikało, że faworytem jest Majchrzak (grał w poznańskim futuresie z numerem "jeden"). Jednak wracający po dłuższej kontuzji (problemy z nadgarstkiem) Gawron pokazał, że forma rośnie. Tenisista z Nowego Sącza triumfował dwa tygodnie temu w futuresie w Koszalinie w grze podwójnej, gdzie grał w parze Grzegorzem Panfilem. Z kolei w niedzielę dotarł do finału singla w Bydgoszczy, ulegając innemu uczestnikowi mistrzostw Wielkopolski Axelowi Michonowi z Francji.

- Agresywna gra i dobra obrona, to były dwa decydujące elementy, które zapewniły mi zwycięstwo - stwierdził po meczu Marcin Gawron.

Sporo emocji przyniósł w czwartek już pierwszy mecz dnia. Axel Michon w trzech setach pokonał Szweda Markusa Erikssona.

- To mógł być śmiało finał całych mistrzostw - podsumował spotkanie Jacek Muzolf, prezes Polskiego Związku Tenisowego, a zarazem dyrektor poznańskiego futuresa.

O wygranej Michona zdecydowały detale i nieco lepsze przygotowanie fizyczne.

- Obaj doskonale grali z głębi kortu, pokazując pełen profesjonalizm - dodał prezes Muzolf.

Niestety, kolejny mecz, w którym zmierzyli się Czesi zawiódł. Michał Schmid, szczególnie w drugim secie, sprawiał wrażenie jakby za karę przebywał na korcie. Raźniej poruszał się Marek Michalicka, choć dla niego był to już piaty mecz w turnieju, ponieważ przebijał się przez eliminacje.

W piątek początek spotkań ćwierćfinałowych o godz 11.30. Jako pierwsi na korcie pojawią się Zdenek Kolar (Czechy) i Paweł Ciaś (Polska). Pozostałe pary tworzą: Marcin Gawron (Polska) - Marek Michalicka (Czechy), Andrea Basso (Włochy) - Axel Michon (Francja), Dusan Lojda (Czechy) - Andrzej Kapaś (Polska).

Wyniki czwartkowych spotkań:
- gra pojedyncza (druga runda) - Marcin Gawron (Polska) - Kamil Majchrzak (Polska) 6:2, 6:3; Axel Michon (Francja) - Marcus Eriksson (Szwecja) 6:4, 3:6, 6:3; Marek Michalicka (Czechy) - Michal Schmid (Czechy) 7:5, 6:1; Andrea Basso (Włochy) - Konrad Zieba (USA) 6:2, 6:2.