Anita Włodarczyk ze złotym medalem! Rekord świata blisko

LUMAR
Anita Włodarczyk ze złotym medalem! Rekord świata blisko Lee Jin-Man
Anita Włodarczyk mistrzynią świata w rzucie młotem. Pochodząca z Rawicza zawodniczka Skry Warszawa w konkursie finałowym na zawodach w Pekinie uzyskała 80 metrów i 85 centymetrów. Drugie miejsce zajęła Chinka Wenxiu Zhang – 76,33 metra, brązowy medal wywalczyła Francuzka Alexandra Tavernier – 74,02 metra.

Przypomnijmy, że do Włodarczyk należy także rekord świata. 1 sierpnia Podczas 3. Lekkoatletycznego Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej we Władysławowie Polka uzyskała 81,08 metra, jako pierwsza zawodniczka na świecie przekroczyła 80 metrów

Finałowa seria Anity Włodarczyk: 74,40; 78,52; 80,27; 80,85; 79,31, spalony.

W eliminacjach rzutu młotem wystartowały także dwie reprezentantki AZS Poznań – Joanna Fiodorow i Malwina Kopron. Fiodorow, brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy rzuciła 68,72 metra i zajęła 17. miejsce, natomiast Kopron uzyskała 69.53, ostatecznie zajęła 14. miejsce, a do awansu zabrakło jej 34 centymetrów.