Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Pomóż wydać władzom miasta 10 mln zł! [WNIOSKI DO POBRANIA]

Michał Kopiński
Na co wydać 10 mln zł?
Na co wydać 10 mln zł? archiwum
Ścieżki rowerowe, chodniki, osiedlowe ulice, remonty, koncerty, projekty społeczne i cokolwiek jeszcze przyjdzie Wam do głowy - na to wszystko możecie wydać do 10 mln zł.

Skąd te pieniądze? Z Waszych podatków. Poznań pierwszy raz zdecydował się, żeby część budżetu wydali sami mieszkańcy. Do akcji przyłączyło się Radio Merkury i "Głos Wielkopolski". Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, drukujemy wniosek, który trzeba wypełnić i przesłać, żeby Wasze propozycje zostały wzięte pod uwagę przez specjalny zespół opiniujący. Z prawidłowo wypełnionych wniosków zespół wybierze te najbardziej wartościowe. I tu piłeczka znów wraca do poznaniaków - to oni ostatecznie zdecydują w głosowaniu na co pójdą pieniądze. 10 mln zł zostanie rozdzielone na maksymalnie pięć projektów.

Wypełniony wniosek należy wysyłać na adres: "Głos Wielkopolski", ul. Grunwaldzka 19, 60-782 Poznań, z dopiskiem "Jak ugryźć 10 milionów".

Wniosek jest załącznikiem do tekstu.

Po wypełnieniu można je przesłać na adres [email protected] z dopiskiem "Jak ugryźć 10 milionów" w tytule. Wnioski pocztą i mailowo można też bezpośrednio wysyłać do Urzędu Miasta (do biura kształtowania relacji społecznych). Najważniejsza informacja: wnioski muszą dotrzeć przed 7 września.

- Mieszkańcy mogą składać wnioski indywidualnie albo grupowo, np. jako stowarzyszenia - mówi Ryszard Grobelny. I namawia, żeby korzystać.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Żeby wypełnić wniosek nie trzeba mieć fachowej wiedzy. Wystarczy jedynie wstępnie oszacować, ile nasz wymarzony chodnik, przystanek, festyn - lub cokolwiek przyjdzie nam do głowy, możliwości są niemal nieograniczone - ma kosztować.

Wnioski będą weryfikowane przez urzędników. Sprawdzą oni m.in., czy propozycje nie znajdują się już w budżetach Poznania czy rad osiedli.

Chodzi o to, żeby wybór mieszkańców nie dublował się z tym, co miasto i osiedla mają już zaplanowane. I rzecz bardzo ważna: wniosek trzeba konkretnie uzasadnić - napisać, dlaczego dana propozycja zasługuje na sfinansowanie.

Pierwszym polskim miastem, które zdecydowało się na zwrócenie części pieniędzy z podatków mieszkańcom - czyli na tzw. budżet obywatelski - był Sopot.

Pomysł okazał się tam wielkim sukcesem. Wnioski wysłało 500 osób (na 38 tys. mieszkańców), a głosowało 2,5 tysiąca. Pierwsze wybrane tak pomysły mieszkańców są tam właśnie realizowane.

Ścieżek rowerowych brakuje zwłaszcza w centrum. Chcesz to zmienić? Pisz wniosek!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski