Władze pod lupą internautów

  Władze pod lupą internautów

  Ola Braciszewska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pomysły włodarzy Konina stały się przyczyną zawiązania nieformalnego stowarzyszenia mieszkańców miasta, którzy niedawno założyli nawet internetowy blog. Jak twierdzą, przyczyną jego powstania była chęć pokazywania błędów władz, które "potrafią się tylko chwalić swoimi osiągnięciami". Żeby dać wyraz swojemu niezadowoleniu, wymyślili również nagrodę za najbardziej beznadziejny pomysł roku.
  Jednymi z nominowanych do Milowego Słupka 2008 są Wiesław Steinke, przewodniczący Rady Miasta Konina oraz prezydent Kazimierz Pałasz za próbę przekazania 80 tysięcy na Centrum Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach.

  - Tłumaczy się nam, że to tylko złotówka od mieszkańca. Nikt nas nie pytał, czy chcemy aby nasze pieniądze poszły na budowę czegoś, co nie będzie służyło miastu. Uważam, że podejmowanie takich decyzji wymaga konsultacji społecznych. Na naprawę dróg nie ma pieniędzy, a na centrum papieskie są - mówi Grzegorz Waleriańczyk.
  Przewodniczący rady miasta problemu jednak nie widzi.

  - Parę lat temu przyznaliśmy honorowe obywatelstwo Janowi Pawłowi II, dlatego budowniczy centrum zwrócili się do nas o wsparcie. Przekazanie pieniędzy nie koliduje z żadną inwestycją w mieście, a jest upamiętnieniem 30 rocznicy pontyfikatu papieża. Przykre, że ludzie zapominają o istocie nauki Jana Pawła II. Milowego Słupka przyjmę z pokorą, chociaż nie przywiązuję zbyt dużej wagi do nagród. Każdy może wyrażać swoje opinie, bo przecież po to jest demokracja - mówi Wiesław Steinke.

  Pozostałe dwie nominacje do Milowego Słupka zdobyli: Urząd Miasta za zawalenie sprawy mostu toruńskiego oraz radna Mariola Rakiewicz za pomysł zniesienia podatku za psy.
  Internauci mogą zgłaszać swoje propozycje nominacji jeszcze do końca grudnia. Potem przeprowadzona będzie internetowa sonda. Drewniane figurki milowego słupa zostaną wręczone zwycięzcom na przełomie lutego i marca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo