Vincent Słomiński ze Stomilu Poznań wicemistrzem świata

Vincent Słomiński ze Stomilu Poznań wicemistrzem świata Grzegorz Dembiński
W Mediolanie trwają mistrzostwa świata w kajakarstwie. W pierwszej serii finałowej reprezentanci Polski zdobyli jeden medal. Tytuł wicemistrza świata w nieolimpijskiej konkurencji C-2 500 metrów zdobyli Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów) oraz zawodnik Stomilu Poznań Vincent Słomiński. Wygrali Rosjanie Paweł Pietrow i Michaił Pawłow.

W bardzo prestiżowej olimpijskiej konkurencji K1 500 metrów kobiet na czwartym miejscu uplasowała się zawodniczka Warty Poznań Ewelina Wojnarowska, która niestety spóźniła start i straty nie zdołała już odrobić. Bezkonkurencyjna w tej konkurencji okazała się reprezentantka Nowej Zelandii Lisa Carrington, srebro zdobyła Węgierka Anna Karasz, a brąz Chinka Yu Zhu.

Także na czwartym miejscu uplasowały się w K2 500 metrów brązowe medalistki igrzysk Olimpijskich w Londynie Karolina Naja i Beata Mikołajczyk, które po raz pierwszy od czasu kiedy występują w tym składzie wracają z wielkiej międzynarodowej imprezy bez medalu. Mistrzyniami świata zostały Węgierki Gabriela Szabo i mająca polskie korzenie Danuta Kozak.
Kolega klubowy Eweliny Wojnarowskiej z Warty Tomasz Kaczor uplasował się na szóstej pozycji w wyścigu C1 1000 metrów. W tej olimpijskiej konkurencji po złoto sięgnął niepokonany od kilku lat Niemiec Sebastian Brandel.

W nieolimpijskiej konkurencji K2 1000 metrów kobiet na piątym miejscu uplasowały się zawodniczki Zawiszy Bydgoszcz Dominika Włodarczyk i Dominika Bruska. Zwyciężyła dwójka z Niemiec Hering/Kriegerstein.