Fachowiec radzi - Jak wybrać dobrą ekipę budowlaną

  Fachowiec radzi - Jak wybrać dobrą ekipę budowlaną

  Andrzej Janas

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jak wynika z przeprowadzonych niedawno badań "Silka Ytong: Polskie Budowanie" większość inwestorów buduje swój dom, aby poczuć komfort mieszkania i niezależności. Bardzo ważne jest więc powierzenie tego zadania solidnej i wykwalifikowanej ekipie budowlanej.
  Według badania jakość świadczonych przez ekipę murarską usług oraz zaufanie do wykonawców liczą się dla inwestora bardziej niż cena usług. Od profesjonalnej ekipy murarskiej inwestorzy oczekują traktowania jak partnera biznesowego oraz znajomości energooszczędnych rozwiązań budowlanych.

  Doceniają również wykonawców wykwalifikowanych, przeszkolonych przez producenta. Spełniająca te kryteria ekipa wykonawcza pozwala inwestorowi w krótkim czasie poprawnie wybudować solidny dom.

  Warto pamiętać, że firma wykonawcza, która zbudowała już wiele domów, oprócz wiedzy posiada także niezbędne doświadczenie przy rozwiązywaniu nietypowych problemów, które mogą pojawić się na budowie. Wykwalifikowana ekipa fachowców często jest gwarantem prawidłowo wykonanych prac budowlanych. Ponadto profesjonalna ekipa budowlana jest bardziej wszechstronna i dobrze zna materiały, z których buduje się domy.

  Wartość ekipy budowlanej inwestor najlepiej oceni poprzez sprawdzenie referencji. Można tego dokonać poprzez rozmowy z innymi inwestorami lub obejrzenie już wybudowanych domów. Bardzo dobrym pomysłem jest przyjrzenie się pracy ekipy na jeszcze nieukończonej budowie - warto wtedy zwrócić uwagę na postęp robót czy też porządek na placu budowy. Godnych zaufania fachowców można poszukać wśród znajomych, w internecie na stronach producentów lub forach tematycznych. Warto sprawdzić, czy firma ma odpowiednie kwalifikacje, np. czy posiada certyfikaty potwierdzające umiejętność budowania z materiału, w którym wznosimy dom.

  Ważne jest, aby po podjęciu decyzji o wyborze ekipy budowlanej nie zaniedbać kwestii formalnych - pozwala to na bardziej komfortową współpracę między inwestorem a wykonawcą już na etapie realizacji budowy.

  Umowa z fachowcem powinna zawierać informacje o zakresie wykonywanych prac oraz ich finalnej cenie, terminy wykonania prac i poszczególne etapy płatności. Warto także opisać materiały, które zostaną użyte do budowy. Ponadto należy określić warunki zdania dziennika budowy, warunki zawierania umowy z innymi pod-wykonawcami, warunki odstąpienia lub ewentualnego zerwania umowy.

  Inwestor powinien pojawiać się na budowie tak często, jak jest to możliwe. Warto kontrolować przebieg prac, jednakże nieuzasadnione okazywanie nieufności ekipie wykonawczej nie jest wskazane. Zachęcam do utrzymywania stałego kontaktu z kierownikiem budowy, który może na bieżąco i rzetelnie informować o postępach prac.

  Jeśli sumiennie i rzetelnie wybraliśmy naszą ekipę budowlaną możemy spać spokojnie. Nasz dom zostanie sprawnie i poprawnie wymurowany.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dobry fachowca~!

   muras (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   dokładnie jeśli wybraliśmy dobrą ekipę, czyli taką którą polecili nam znajomi i możemy zobaczyć efekt ich pracy a po rozmowie czujemy, że mamy do czynienia z osobą która zna się na rzeczy, możemy...rozwiń całość

   dokładnie jeśli wybraliśmy dobrą ekipę, czyli taką którą polecili nam znajomi i możemy zobaczyć efekt ich pracy a po rozmowie czujemy, że mamy do czynienia z osobą która zna się na rzeczy, możemy spać spokojnie. ale to tak jak z materiałem weźmy np. ocieplenie domu, inwestycja przynosi bardzo duże oszczędności, ale pod warunkiem, że jest wykonana DOBRYM materiałem, a na rynku nie mało podróbek, dlatego prosiłem o rekomendacje znajomych, a i sprawdzałem czy materiał ma ważne i rzetelne certyfikaty np. ITB! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo