Tenis: Złoty Piotr Gadomski i srebrna Magda Linette. Zwycięzcy młodzieżowych mistrzostw Polski

ŁOS
Piotr Gadomski (AZS Poznań) i Paula Kania (Górnik Bytom) zostali złotymi medalistami młodzieżowych mistrzostw Polski w tenisie (do lat 21) w grze pojedynczej.

W piątek na kortach AZS-u w Poznaniu w finale mężczyzn Gadomski pokonał Igora Bujdo (Górnik Bytom) 7:5, 6:4. Natomiast Kania zwyciężyła w trzech setach Magdę Linette (Grunwald Poznań) 6:4, 2:6, 6:3.

Dzięki wygranej Gadomski otrzymał także dziką kartę do turnieju głównego Poznań Open. Zawody rozpoczną się w sobotę (14 lipca) grami eliminacyjnymi. W poniedziałek (od godz. 10) początek turnieju głównego.

- Dobry start w challengerze na kortach Parku Tenisowego Olimpia to mój cel numer jeden na najbliższe dni. W debla zagram z Maciejem Smołą. Następnie zamierzam rywalizować w turniejach rangi futures w Czechach i być może na Słowacji - powiedział Piotr Gadomski.

Nie udało się zdobyć złotego medalu w singla MMP tenisistkom z Poznania. Paula Kania, wpierw w półfinale wyeliminowała Katarzynę Piter (Grunwald), by w meczu o złoty medal zwyciężyć Magdę Linette.