Samorządy nie chcą pieniędzy na "schetynówki"

  Samorządy nie chcą pieniędzy na "schetynówki"

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tylko 16 z 260 wielkopolskich samorządów wyciągnęło rękę po rządowe dotacje z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 promowanego przez wicepremiera Grzegorza Schetynę. Wielkopolski Urząd Wojewódzki spodziewał się, że chętnych będzie więcej niż pieniędzy, ale jest odwrotnie. Tymczasem termin składania projektów mija jutro i decyduje data wpłynięcia wniosku do urzędu.
  - Spotkanie informacyjne dotyczące "schetynówek" cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Nie tracimy nadziei, że projekty przyjdą - zapewnia Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego. - W naszym regionie często lubimy składać dokumenty na ostatnią chwilę. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie tym razem.

  Fakty są jednak bezsporne. Do wtorku wpłynęło tylko 5 wniosków. Nie było wśród nich na przykład Poznania, który narzeka, że pieniędzy na remonty ulic ma wiecznie za mało.
  Jako pierwsze dokumenty złożyły małe gminy, takie jak Jaraczewo i Dolsk. Wczoraj na biurkach urzędników wojewody było 16 projektów. O "schetynówki" chce walczyć między innymi Koło oraz Leszno.

  - Powinniśmy interesować się nie tylko budową "piątki", ale też siecią dróg lokalnych - zachęca samorządy Piotr Florek, wojewoda wielkopolski.
  Na remonty dróg w regionie rząd przeznaczył w przyszłym roku 62,5 miliona złotych. Ogólne szacunki wskazują, że za tę kwotę można zmodernizować około 125 kilometrów dróg. Dotację trzeba rozdzielić do 5 grudnia. Z programu można m.in. remontować drogi, budować chodniki, ronda i sygnalizacje świetlne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo