Hokej na trawie: Grunwald zrobił pierwszy krok do obrony tytułu mistrza Polski [ZDJĘCIA]

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań, zrobili pierwszy krok do obrony tytułu mistrza Polski. W pierwszym pojedynku finałowym, wojskowi pokonali ekipę AZS Politechnika Pocztowiec 3:1 (1:0). Złoty medal zdobędzie zespół, który wygra dwa mecze. Drugie spotkanie obu drużyn w sobotę o godzinie 16 na stadionie AWF przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu (ewentualnie trzecie starcie w niedzielę o godz. 16).

Po raz pierwszy w tym sezonie, zawodnicy Grunwaldu musieli mocno popracować, aby wygrać mecz. Od początku spotkania zespół trenera Zbigniewa Rachwalskiego postawił twarde warunki obrońcom tytułu. Zespół AZS Politechniki ustawił twarde zasieki obronne i dość skutecznie rozbijał ataki rywali. Próbował również szybkich kontrataków. W pierwszej części wojskowi nie stworzyli zbyt wielu sytuacji podbramkowych i nie wykorzystali też jednego krótkiego rogu.

Ale w 30. minucie błąd w obronie AZS Politechniki wykorzystał Karol Majchrzak i mocnym strzałem w długi róg zapewnił prowadzenie Grunwaldowi. Rywale wojskowych w pierwszej połowie sprawiali dobre wrażenie, ale brakowało im skuteczności. Nawet kiedy stracili drugiego gola (zdobył go Marcin Strykowski), gracze trenera Rachwalskiego nie zamierzali się poddawać. I w 49. minucie po mocnym wstrzeleniu piłki w półkole przez Sebastiana Władysiaka, kontaktową bramkę zdobył Krzysztof Rachwalski. Wtedy zawodnicy trenera Jerzego Wybieralskiego wzmocnili tempo i zepchnęli przeciwnika do defensywy. Pięć minut przed końcem Tomasz Dutkiewicz wykorzystał rzut karny i Grunwald wygrał 3:1.

- Grunwald jest faworytem, ale uważam, że nasz zespół zagrał dzisiaj bardzo dobrze. Skupiliśmy się na uważnej grze w defensywie i na kontrach. Szkoda, że zabrakło nam trochę szczęścia w sytuacjach podbramkowych. Ale nadal się nie poddajemy i w sobotnim meczu będziemy walczyli o lepszy rezultat. Walka o złoto jeszcze się nie skończyła - mówił Dariusz Rachwalski, kapitan AZS Politechniki Pocztowca, po pierwszym spotkaniu finałowym.

W piątek walkę o brązowy medal rozpoczęły ekipy AZS AWF Poznań i Pomorzanina Toruń. Pierwszy mecz w Poznaniu wygrali torunianie 4:1 (0:0). W sobotę w Toruniu drugie starcie obu drużyn (walka toczy się do dwóch zwycięstw).

Finał MP mężczyzn
AZS Politechnika Pocztowiec Poznań - Grunwald Poznań 1:3 (0:1)
bramki: 0:1 - Karol Majchrzak (30), 0:2 - Marcin Strykowski (42), 1:2 - Krzysztof Rachwalski (49), 1:3 - Tomasz Dutkiewicz (65-karny).