Poznań: Odkryty basen "Chwiałka" czynny od piątku

Poznań: Odkryty basen "Chwiałka" czynny od piątku

Maciej Łosiak

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Od piątku zacznie działać kompleks odkrytych basenów należący do Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy ulicy Chwiałkowskiego 34.
- Mamy podstawową rzecz, zgodę sanepidu - mówi Stanisław Hoffa kierownik "Chwiałki". - Przez ostatnie dni prowadziliśmy prace porządkowe. Zostały m.in. odświeżone niecki basenów.

Podobnie jak w latach poprzednich, także w tym roku miłośnicy sportów wodnych będą mogli skorzystać z trzech basenów. Na "Chwiałce" znajduje się basen o wymiarach olimpijskich, 50-metrowa niecka z ośmioma torami. Można też się popluskać w basenie średnim (25mx15m). Dla dzieci przygotowano brodzik o głębokości pół metra. Jest również zjeżdżalnia. Do dyspozycji będzie punkt gastronomiczny.

Od godziny 6.15 do 8.45 oraz od 19 do 21.15 w dużym basenie można pływać na torach. Natomiast od 9 do 19 przeznaczony jest on do rekreacji. Bilety na "Chwiałkę" będą kosztować 8 zł (normalny) oraz 6 zł (ulgowy - dzieci i młodzież szkolna do 18 lat, studenci do 26. roku życia, emeryci i renciści) ).

Dzieci uczestniczące w koloniach i półkoloniach zapłacą za wejście 3 zł. Za darmo wchodzą wychowankowie Domów Dziecka i maluchy do lat 4. Wypożyczenie leżaka to wydatek 5 zł. Karnety 10- krotnego wstępu: 56 zł normalny i 40 zł ulgowy

W sezonie letnim poznaniacy będą mogli też wypoczywać na otwartych basenach w Parku Kasprowicza, w pobliżu Areny.

- Otwarcie pływalni planuję wstępnie w poniedziałek 25 czerwca - wyjaśnia Andrzej Chyliński, który od lat w miesiącach wakacyjnych dzierżawi kompleks od POSiR-u.

Z czego będzie można skorzystać? Z dużego basenu, brodzika oraz zjeżdżalni. Dodatkowe atrakcje to boiska do koszykówki, piłki nożnej i siatkówki plażowej. Obiekt czynny będzie codziennie w godzinach od 9 do 18. Koszt biletów: 7 zł ulgowy oraz 9 zł normalny.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? m.losiak@glos.com

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo