Wybory parlamentarne 2015: Konrad Szymański, były europoseł...

Wybory parlamentarne 2015: Konrad Szymański, były europoseł PiS, wróci na salony?

Paulina Jęczmionka

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Konrad Szymański, były europoseł PiS, wróci na salony?

Konrad Szymański, były europoseł PiS, wróci na salony? ©Waldemar Wylegalski

Konrad Szymański ma znaleźć się na jednej z wielkopolskich list zjednoczonej prawicy do Sejmu - taka nieoficjalna informacja krąży w PiS. Jego startu ma chcieć sama "góra" partii.
Konrad Szymański, były europoseł PiS, wróci na salony?

Konrad Szymański, były europoseł PiS, wróci na salony? ©Waldemar Wylegalski

- Wiele wskazuje na to, że może kandydować. Słyszałem - zarówno wśród ludzi związanych z centralą partii, jak i w regionie - że taki pomysł jest poważnie rozważany - mówi nam anonimowo jeden z wielkopolskich polityków PiS.

Czytaj również: Konrad Szymański z PiS zrezygnował ze startu w wyborach do PE

Trzy tygodnie temu okręgowe struktury przedstawiły władzom partii swoje, ułożone alfabetycznie propozycje kandydatów do Sejmu i Senatu. Nie wszystkie spotkały się z aprobatą prezesa Kaczyńskiego. - Były zastrzeżenia do niektórych okręgów - przyznaje Tadeusz Dziuba, poseł i szef PiS w Poznaniu.

To właśnie przy tych zastrzeżeniach miała pojawić się sugestia, że na którejś z list powinien znaleźć się Konrad Szymański, bardzo ceniony przez ekspertów, były europoseł, który w PE zasiadał przez dwie kadencje. W 2004 r. startował z Dolnego Śląska, pięć lat później z Wielkopolski. W zeszłym roku - dość niespodziewanie - ze startu zrezygnował. Mimo sugestii, że była to decyzja prezesa, stanowczo podkreślał, że nikt na niego nie naciskał, a decyzja miała zapaść "w ramach konsensusu". Już wtedy mówił jednak, że chce zajmować się sprawami europejskimi z poziomu polityki krajowej. To, że ma szansę zająć państwowe stanowisko, potwierdzał także Jarosław Kaczyński.

1 »

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wg „ocen polskich dziennikarzy w Brukseli i ekspertów zajmujących się integracją europejską”

jb (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

„W uzasadnieniu wysokiej noty dla Konrada Szymańskiego czytamy: „Jedyny europoseł PiS, którego rytmu pracy nie wyznacza przynależność polityczna. Kompetentny i odważny w sądach, zarazem jeden...rozwiń całość

„W uzasadnieniu wysokiej noty dla Konrada Szymańskiego czytamy: „Jedyny europoseł PiS, którego rytmu pracy nie wyznacza przynależność polityczna. Kompetentny i odważny w sądach, zarazem jeden z niewielu posłów drugiej kadencji, który nie osiadł na laurach. Aktywny zarówno na forum całego Parlamentu, jak i w komisji przemysłu, badań naukowych i energii, gdzie przygotowuje kluczowy raport o polityce energetycznej i klimatycznej do 2030 r. Jest jednym z tych, którzy otworzyli oczy Komisji Europejskiej na monopolistyczne praktyki Gazpromu, forsował zasady zwiększające bezpieczeństwo dostaw energii dla UE. Broni polskiego punktu widzenia (gaz łupkowy i niechęć do ambitnych planów ścinania emisji CO2, czym podnosi ciśnienie ekologom), przy czym w sprawach energetycznych nie popada w histerię i przesadę. Współpracuje np. z niemieckimi chadekami, mimo że są z innej frakcji parlamentarnej. Nie szuka rozgłosu, ma opinię eksperta i dżentelmena.”
http://kraczkowski.pl/aktualnosci/3321/konrad-szymanski-z-pis-liderem-wsrod-europoslow/

Pełen „honoru janko muzykant”, reprezentujący jak widać z podpisu, wiejski plebs obdarzony przez PRL dodatkowymi punktami na każdym etapie edukacji, dokonuje ocen w imieniu milczącej większości... Nauczył się pisać, to może umie i czytać. Polecam sprawozdanie posła Szymańskiego.
http://www.konradszymanski.pl/pdf/sprawozdanie_2014.pdf

Panie Konradzie, wyrazy szacunku za Pańską postawę, mądrość i trud.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pasożyt powraca

janko muzykant (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

HONORU nie maja p.a.s.o.ż.y.t.y. .p.i.e.r.d.o.l.o.n.e. wyscig do koryta . BO brak mu kasy heheh Tak jak Grobelny, Jaworski, Kayser, Kruszyński spec od wszystkiego Reklamę Se robić będą: Posłowie...rozwiń całość

HONORU nie maja p.a.s.o.ż.y.t.y. .p.i.e.r.d.o.l.o.n.e. wyscig do koryta . BO brak mu kasy heheh Tak jak Grobelny, Jaworski, Kayser, Kruszyński spec od wszystkiego Reklamę Se robić będą: Posłowie Waldzi Rotnicka, Grupiński, Górski, Szydłowska – wszystko z PO, mgr Qulturoznastwa nijaki P. Waśko z PO były poseł jednej kadencji na SEJM , a obecnie dyr dep eduk. Urzędu Marszałkowskiego. i klan Ganowiczów Joanna i Grześ TYŻ z od Platwusów. Górski, Sternalski, ślepok GRUPIŃSKI, Dzikowski Waldy, Stolarski, Dziuba Tadeusz, PiS, Fiedler Arkady, Górski Tomasz, niez., Grupiński Rafał, Kozłowska-Rajewicz Agnieszka, Niedbała Marek, Stuligrosz Michał, Szydłowska Bożena, Tomczak Jacek, WO Pń u Hanna j I Eliy. M. tzn. stokach dyrektorskich i kierowniczych nadal są układu, układziki, szwindle, korupcja. Dla polityków i urzędasów liczy się kasa układy kasa układy!!! Witamy w gronie „zacnych”: zwiń

WYBORY
PARLAMENTARNE 2015

Zobacz listę kandydatów startujących w wyborach

  • sejm
  • senat

Przejdź do:

Przejdź do:

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Program 500+

Program 500+

Euro 2016

Euro 2016

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Oto MISS EURO 2016? Zobacz zdjęcia kibiców z meczu Polska - Ukraina [MEGAGALERIA]

Oto MISS EURO 2016? Zobacz zdjęcia kibiców z meczu Polska - Ukraina [MEGAGALERIA]