EURO 2012: Biżuteria dla kibicek

  EURO 2012: Biżuteria dla kibicek

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Do pięknych strojów przyda się oryginalna biżuteria

  Do pięknych strojów przyda się oryginalna biżuteria

  Jak własnoręcznie zrobić biżuterię, która by pasowała do biało-czerwonych strojów kibicek? Radzi Katarzyna Kamińska, projektantka biżuterii
  Do pięknych strojów przyda się oryginalna biżuteria

  Do pięknych strojów przyda się oryginalna biżuteria

  W czerwcu rządzi biel i czerwień. Dla kibiców Euro 2012 to wyjątkowe wydarzenie, na które czekała cała Polska.

  W tym jakże emocjonującym czasie piłkarskich zmagań, konieczne będą również biało-czerwone dodatki.

  Jest duży wybór gadżetów, takich jak: czapki, kapelusze, pompony, szaliki. Ja podpowiem jak stworzyć coś bardziej kobiecego, co przyda się fankom piłki nożnej.

  Pierwsza propozycja to kolczyki chwosty.
  Do ich zrobienia potrzebne będą: bigle, dwa kolory włóczki (biały i czerwony), nożyczki, igła z dużym oczkiem oraz tekturki - od ich szerokości będzie zależeć wielkość chwostu. Najpierw składamy razem dwa paski z tektury o odpowiedniej szerokości. Tekturkę dość grubo owijamy włóczką. Następnie pod włóczką za pomocą igły przeciągamy kawałek włóczki i mocno zawiązujemy. Włóczki nie powinno się obcinać, bo przyda się do przyszycia chwostu. Potem rozcinamy zwoje włóczki na dole tekturki. Usuwamy ją i chwost jest prawie gotowy. Wystarczy tylko przewiązać go na górze kawałkiem włóczki i nożyczkami wyrównać na dole. Na końcach zahaczamy bigle.

  ruga propozycja to korale z tkaniny. Do ich wykonania potrzebne są: drewniane koraliki lub wata, igła, nożyczki, nici oraz materiał w białym lub czerwonym kolorze, z którego należy wyciąć długi prostokątny kawałek. Następnie materiał zszywamy w długi tunel i wywracamy na drugą stronę. Na końcu tunelu zawiązujemy ciasno supeł. Do wnętrza wciskamy koralik (lub uformowane z waty kulki) i wiążemy kolejny supeł. Tak samo postępujemy z resztą koralików. Końcówki zszywamy i zawiązujemy w kokardkę.
  STRONA GŁÓWNA GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? m.kochanowska@glos.com

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo