Wielkopolska walczy o nasze serca

  Wielkopolska walczy o nasze serca

  Danuta Pawlicka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wybudowanie ponadregionalnego centrum kardiologii w Poznaniu jest konieczne i bardzo pilne. Powody są dwa. W zachodniej Polsce nie ma ani jednego szpitala kardiologicznego, takiego jak w Aninie pod Warszawą. Stoimy też przed nieuchronną likwidacją jednego z najważniejszych ośrodków kardiologicznych.
  Leczenie mieszkańców Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej jest dzisiaj rozbite na kilka różnych, szpitalnych oddziałów. To rozdzielenie kardiologicznych sił sprawia, że żadna z tych placówek nie jest w stanie zapewnić diagnostyki i leczenia na najwyższym europejskim poziomie.

  - Wszystkie polityczne siły, łącznie z ministerstwem zdrowia są "za", ale przed nami jest teraz do pokonania gigantyczna praca biurokratyczna, która przekracza siły jednego środowiska - tłumaczy prof. Stefan Grajek, ojciec chrzestny powstania Zachodniego Centrum Chorób Serca.

  Budowa szpitala, który ma zastąpić kilka oddziałów i służyć dwóm regionom, pochłonie 500 mln zł. Poznański profesor w tych dniach wrócił z resortu zdrowia z kolejnego spotkania. Z jakim efektem?
  Wszystkie dotychczasowe prace łącznie ze wstępnym projektem okazują się niewystarczające! Lista dodatkowych dokumentów, jakie teraz trzeba przygotować, nie ma końca: - To wymaga decyzji najróżniejszych instytucji, które musimy uzyskać - wyjaśnia prof. Grajek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo