Europoseł w sądzie

  Europoseł w sądzie

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Bez wezwanych świadków, ale za to po raz pierwszy z udziałem oskarżonego odbyła się wczoraj kolejna rozprawa w procesie europosła Witolda Tomczaka. Parlamentarzysta odpowiada za jazdę pod prąd ulicą jednokierunkową i znieważenie interweniujących policjantów. Zdarzenie miało miejsce przed 9 laty w Ostrowie Wlkp.
  Tomczak dotąd ani razu nie pojawił się na sali. Usprawiedliwiał się bądź to stanem zdrowia, bądź obowiązkami parlamentarnymi, bądź też wcześniej zaplanowanymi wyjazdami.

  - Ten proces to odwet na mnie za to, że po incydencie sprzed 9 lat wniosłem sam sprawę przeciwko prokuraturze i policjantom, od których w czasie interwencji wyczułem woń alkoholu - powiedział w sądzie Witold Tomczak.

  Poseł uchylił się od wskazania miejsca przebywania swoich synów, którzy są świadkami w procesie, a których sąd od dłuższego czasu bezskutecznie próbuje wezwać.

  Podczas środowej rozprawy adwokat Janusz Wojciechowski złożył wniosek o zwrócenie sprawy prokuraturze w celu uzupełnienia braków. Sąd ma ustosunkować się do wniosku na następnej rozprawie. Posiedzeniu przysłuchiwała się 60-osobowa grupa zwolenników Tomczaka, w tym były poseł LPR Jan Łopuszański.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo