Słoneczny finał wojewódzki o Puchar Tymbarku

To było wspaniałe ukoronowanie wielotygodniowej rywalizacji dziesięciolatków z Wielkopolski w XII edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Na stadionie w Plewiskach do finałowej walki w województwie wielkopolskim stanęło 12 drużyn dziewcząt oraz 31 zespołów chłopców z całego regionu.

Całodniowa impreza toczyła się w ogromnym upale, ale najmłodsi adepci piłki nożnej znakomicie sobie radzili w tych trudnych warunkach. Po rozegraniu spotkań eliminacyjnych, do półfinału wśród dziewcząt dotarły zespoły: SP Komorniki, SP Koźmin, SP Drawsko oraz Biskupianka Stara Krobia. W półfinałach po wyrównanych pojedynkach Koźmin pokonał Komorniki 2:1, a Biskupianka zwyciężyła Drawsko 3:1. W meczu o 3. miejsce ekipa Drawska wygrała z Komornikami 4:3. Natomiast w finale Koźmin pokonał zmęczoną już nieco drużynę Biskupianki Start Krobia 7:0. Najlepszą zawodniczką turnieju dziewcząt została Klaudia Urna z Koźmina.

Zacięte były też półfinały chłopców, w których SP-15 Konin pokonała Dyskobolię Grodzisk 2:1, a ekipa SP-13 Poznań wygrała z SP-6 Śrem 3:0. Trzecia lokata dla Śremu po zwycięstwie z Dyskobolią 7:0, natomiast w finale poznańska "trzynastka" nie pozostawiła złudzeń kolegom z Konina i wygrała 9:0. Najlepszym zawodnikiem turnieju chłopców został Filip Marchwiński (SP-13 Poznań). Wszystkie drużyny, nie tylko zwycięzcy, otrzymali medale i upominki.

Dziewczęta z Koźmina i chłopcy z Poznania wezmą teraz udział w turnieju półfinałowym, który odbędzie się latem. Podczas turnieju w Plewiskach wszyscy uczestnicy złożyli swoje podpisy na fladze Portugalii w ramach "Akcji Flaga". W czerwcu dwie najlepsze drużyny wielkopolskiego finału w nagrodę pojadą do Opalenicy i wręczą flagę piłkarzom Portugalii, którzy wystąpią w turnieju finałowym mistrzostw Europy.

Warto przy okazji dodać, że podczas pierwszej edycji turnieju o Puchar Tymbarku, swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał Marcin Kamiński, dzisiaj reprezentant Polski na Euro 2012.