Kolejny sąd zbada sprawę Jakuba Tomczaka

  Kolejny sąd zbada sprawę Jakuba Tomczaka

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sąd Najwyższy ma odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób dostosować wyrok wydany na Jakuba Tomczaka. Tak postanowił dzisiaj poznański Sąd Apelacyjny. W sprawie pojawiły się wątpliwości dotyczące interpretacji przepisów.
  Tomczak został skazany za gwałt w Wielkiej Brytanii. Sąd w Exeter wymierzył mu karę dożywocia. Ma ją odbyć w Polsce. Szkopuł w tym, że polski kodeks karny nie przewiduje tak surowej kary za gwałt.

  Sąd Okręgowy w Poznaniu, który jako pierwszy zajmował się dostosowaniem wyroku, podtrzymał decyzje z Exeter. Uznał, że przepisy są jednoznaczne. W uzasadnieniu podano, że polski sąd jest związany tamtym orzeczeniem.

  Na tę decyzję zażalili się obrońcy Tomczaka. Powoływali się na przepisy, z których nie wynika, że należy "przepisać" wyrok z Wielkiej Brytanii. Wskazywali także , iż wątpliwości mógłby rozstrzygnąć Sąd Najwyższy. Dzisiejsze postanowienie Sądu Apelacyjnego przyjęli z zadowoleniem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czekamy

  Ornaczek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 8

  Jesteśmy zadowoleni z decyzji Sądu Apelacyjnego. Teraz liczymy na Sąd Najwyższy. Ale koniec sprawy Jakuba będzie dopiero wtedy gdy zostanie UNIEWINNIONY. Wiemy, że dziś nie wolność Jakuba była...rozwiń całość

  Jesteśmy zadowoleni z decyzji Sądu Apelacyjnego. Teraz liczymy na Sąd Najwyższy. Ale koniec sprawy Jakuba będzie dopiero wtedy gdy zostanie UNIEWINNIONY. Wiemy, że dziś nie wolność Jakuba była tematem rozprawyzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo