Kajakarstwo: Poznaniacy pojadą na igrzyska w Londynie!

Tomasz Kaczor (Warta) i Marcin Grzybowski (Posnania) w pięknym stylu zwyciężyli na dystansie 1000 metrów i wywalczyli kwalifikację do igrzysk Fot. Grzegorz Dembiński
Dopiero ostatni wyścig finałowy z udziałem Polaków, kajakowych kwalifikacji do igrzysk w Londynie, rozgrywanych na jeziorze Maltańskim w Poznaniu, przyniósł wreszcie radość w ekipie biało-czerwonych. Kanadyjkarze z poznańskich klubów: Tomasz Kaczor (Warta) i Marcin Grzybowski (Posnania), w czwartek w pięknym stylu zwyciężyli na dystansie 1000 metrów i wywalczyli kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Londynie.

Polacy popłynęli w finale znakomicie. Rozpoczęli go spokojnie, bo po 250 metrach zajmowali czwartą pozycję. Jednak potem przyspieszyli i budowali sobie przewagę nad rywalami. W połowie dystansu prowadzili już wyraźnie, aby na mecie wyprzedzić drugą osadę Francji różnicą 3,280 sek.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Kajakarstwo: Przed południem bez żadnej kwalifikacji [ZDJĘCIA]

Kanadyjkowa dwójka na 1000 m Tomasz Kaczor i Marcin Grzybowski, to piąta polska osada, która ma prawo wystąpić w Londynie. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Szeged, cztery inne osady wywalczyły dla Polski start w igrzyskach: kajakowa dwójka kobiet na 500 m - Aneta Konieczna i Beata Mikołajczyk, Marta Walczykiewicz w kajakowych jedynkach na 200 metrów, Piotr Siemionowski w kajakowych jedynkach na 200 m oraz Paweł Baraszkiewicz w kanadyjkowych jedynkach na 200 metrów.