Piłka nożna: Obra 1912 Kościan zdobyła Puchar Polski w IV lidze

Krzysztof Maciejewski
Piłkarze Obry 1912 Kościan zdobyli piłkarski Puchar Polski w okręgu leszczyńskim Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W rozegranym w środę spotkaniu finałowym czwartoligowcy z Kościana pokonali na własnym stadionie występującą w leszczyńskiej klasie okręgowej Olimpię Stary Lubosz 2:1 (1:0).

Bramki dla kościaniaków strzelili:Igor Rudawski (44) oraz Patryk Grajewski (55), natomiast honorowego gola dla Olimpii uzyskał w 66. minucie z rzutu karnego Artur Nowicki.

W półfinale PP na szczeblu WZPN Obra zmierzy się ze zdobywcą pucharowego trofeum w okręgu kaliskim Centrą Ostrów Wielkopolski. Mecz zostanie rozegrany 16 maja o 17.30 na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Ostrowie Wlkp.

W drugim półfinale rywalem Lubońskiego FC Fogo, triumfatora Pucharu w strefie poznańskiej, będzie SKP Słupca. Zadecydowało o tym środowe spotkanie, w którym podopieczni Waldemara Przysiudy zdobywcy PP w okręgu konińskim, przed własną widownią wygrali po dogrywce z najlepsza drużyną pucharowych zmagań w OZPN Piła Spartą Złotów 3:1 (1:1, 0:1). Bohaterem spotkania okazał się były reprezentant Polski Michał Goliński, który zaliczył hat tricka. Najpierw w 80 minucie doprowadził do wyrównania (złotowiasnie prowadzili od 22. minuty po golu Jędrzeja Wiśniewskiego), a następnie w dogrywce przechylił szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu zdobywając gole w 108 oraz 120 minucie Ten półfinał odbędzie się również 16 maja o 17.30 na stadionie w Słupcy.

Triumfatora Pucharu Polski na szczeblu WZPN, który reprezentować będzie Wielkopolskę w rozgrywkach pucharowych szczebla centralnego edycji 2012/2013 poznamy 30 maja. Organizatorem finału (początek o 17) będzie Luboński FC Fogo, bez względu na to, które drużyny w nim wystąpią.