Coraz wolniejszy rozwój monitoringu miasta

  Coraz wolniejszy rozwój monitoringu miasta

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Policja nie jest w stanie utrzymywać urządzeń do monitoringu wizyjnego Poznania. Poprosiła miasto o wsparcie. Jeśli samorząd się zgodzi na to rozwiązanie, będzie miał mniej pieniędzy na nowe kamery.
  - Dotychczas policja wskazywała miejsca, gdzie powinny być kamery, określała, jaki sprzęt byłby najlepszy. Miasto natomiast organizowało przetarg na zakup i wykonanie prac oraz płaciło za nie - tłumaczy Tomasz Kayser, zastępca prezydenta Poznania. - Następnie sprzęt był przekazywany policji. To policja ponosiła koszty związane z jego utrzymaniem i wykorzystywaniem. Mamy jednak sygnały, że dalsza współpraca na takich zasadach nie będzie możliwa. Komenda wojewódzka dała znać, że nie jest w stanie utrzymywać monitoringu i poprosiła nas o wsparcie.

  - Rzeczywiście prowadzimy rozmowy, dotyczące przejęcia przez miasto części kosztów, ponoszonych chociażby na serwisowanie kamer - potwierdza Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

  Problem nie jestnowy. Kilka lat temu o kłopotach z finansowaniem utrzymania monitoringu mówił ówczesny komendant wojewódzki policji, Henryk Tusiński. Do tej pory jednak ostatecznych decyzji nie podjęto.

  - Mamy określoną w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym pulę pieniędzy na monitoring. Jeśli będziemy musieli partycypować w kosztach utrzymywania systemu, oczywiste jest, że mniej będziemy mogli wydać na inwestycje - tłumaczy Tomasz Kayser

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo