Sport

A co by było, gdyby

A co by było, gdyby nie... było Wójcika?

Marek Lubawiński

Zapowiadając wczorajszy mecz PBG Basket Poznań zadaliśmy w tytule pytanie: - Jeśli nie z Górnikiem, to z kim wygramy? Koszykarze Eugeniusza Kijew-skiego też zapewne stawiali sobie na treningach to pytanie.
    Bo przecież siedem pierwszych kolejek rozgrywek o mistrzostwo koszykarskiej ekstraligi poznański zespół nie może zaliczyć do udanych. Tylko jedno zwycięstwo nikogo nie zadowalało. I wreszcie zespół PBG Basket wygrał po raz drugi, pokonując pewnie Victorię/Górnika Wałbrzych (też tylko jedno zwycięstwo przed przyjazdem do Poznania) 75:56.
    Oba zespoły środowy mecz w Arenie rozpoczęły bardzo nerwowo. Po blisko trzech minutach poznaniacy prowadzili... 1:0, po celnym rzucie wolnym Marcina Fliegera. I kiedy ten zawodnik po kilkudziesięciu następnych sekundach wykonywał kolejne rzuty wolne, kibice nawet żartowali: - Jeszcze jeden, jeszcze jeden! I to niesamowicie zmobilizowało graczy Kijewskiego, którzy w siódmej minucie wygrywali już 18:3. Goście przed przerwą troszeczkę zniwelowali przewagę, ale i tak wyższość PBG Basket nie podlegała dyskusji.

Drugie spotkanie w barwach PBG Basket rozegrał Adam Wójcik. W przegranym meczu we Włocławku z Anwilem zdobył on 22 punkty. Wczoraj także był najskuteczniejszym koszykarzem poznańskiej drużyny, zdobywając 21 punktów (trzy trójki). Wydaje się, że można zaryzykować twierdzenie, że gdyby nie było Wójcika, trudno byłoby marzyć o drugim zwycięstwie. Bo do kontuzjowanych dwóch amerykańskich graczy - Bobby'ego Brannena i Alexa McLeana - wczoraj dołączył niestety Portorykańczyk Joel Jones, który jednak ponoć ma być gotowy do gry w następnym meczu z Polonią w Warszawie (8 listopada). Potem dołączy McLean, a dopiero w grudniu Brannen.

W drugim środowym meczu AZS Koszalin wysoko wygrał z Polonią Warszawa 105:69 (23:12, 32:17, 24:17, 26:23). Dzisiaj Energa/Czarni Słupsk zmierzy się z Polpharmą Starogard Gdański, jutro Bank/BPS/Basket Kwidzyn zagra z Anwilem Włocławek, a w niedzielę odbędą się dwa spotkania - Asseco/Prokomu Sopot z Sokołowem/Zniczem Jarosław i PGE/Turowa Zgorzelec z Atlasem/Stalą Ostrów Wielkopolski (godz. 18.40, relacja w TVP Sport). W ósmej kolejce pauzuje Sportino Inowrocław i Kotwica Kołobrzeg.
    W spotkaniu Młodej Ekstraligi Pyra Poznań wygrała we Włocławku z Anwilem 82:76 (23:20, 26:14, 14:17, 19:25).

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.