Wojewoda kontra elki

  Wojewoda kontra elki

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do wojewody wielkopolskiego Piotra Florka dotarły skargi na to, że ruch na przebudowywanej właśnie ulicy Winogrady notorycznie blokują samochody nauki jazdy. Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody, osobiście sprawdził te informacje w terenie. Dziś, podczas posiedzenia Wojewódzkiej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pokazano kilkanaście zdjęć obrazujących sytuację i, niestety, potwierdzających skargi mieszkańców i kierowców.
  Wojewoda, choć chwilę wcześniej odznaczył Mariusza Praska, dyrektora poznańskiego WORD-u, za zasługi dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, musiał mu tym razem delikatnie, ale stanowczo pogrozić.
  - Ulica Winogrady to tylko przykład. Proszę o zwrócenie uwagi przez wszystkich dyrektorów WORD-ów w Wielkopolce na takie sytuacje. Wiecie przecież wcześniej gdzie i kiedy rozpoczną się remontowy. Trasy egzaminacyjne powinny być zmienione, by dodatkowo nie utrudniały ruchu- mówił P. Florek.

  Mariusz Prasek zauważył, że problemem są elki - samochody nauki jazdy, a nie egzaminacyjne, których jest niewiele. Różnica będzie bardziej widoczna po dziesiątym listopada, kiedy egzaminy odbywać się będą na renault clio.
  Problem w tym, że elki jeżdżą za samochodami egzaminacyjnymi, by kursanci poznawali możliwe trasy egzaminów.

  - Wystosujemy na piśmie zalecenie do egzaminatorów. Są oni jednak suwerenni i sami wybierają trasy - tłumaczył się M. Prasek. Przyznał jednak, że siłą rzeczy wówczas szkółki także będą omijać Winogrady.
  Szkoda, że trzeba było aż interwencji wojewody w tak prostej sprawie. Jeszcze na długo przed rozpoczęciem remontu z apelem o ograniczenie ruchu elek na Winogradach podczas spotkania w Zarządzie Dróg Miejskich zwróciła się Halina Owsianna, przewodnicząca tamtejszej Rady Osiedla. Poparł ją Józef Klimczewski, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu, zdziwiony , że na spotkaniu o remoncie i organizacji ruchu nie ma nikogo z WORD-u.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo