Bezdomni chórzyści

  Bezdomni chórzyści

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj poznański Sąd Apelacyjny nie rozpatrzył odwołania Chóru Mieszanego imienia Stanisława Moniuszki od niekorzystnego wyroku Sądu Okręgowego. Chórzyści walczyli o unieważnienie sprzedaży budynku zabytkowego kasyna przy ulicy Rolnej w Poznaniu, gdzie zespół miał swoją długoletnia siedzibę. Mieli go otrzymać nieodpłatnie - jako organizacja pożytku publicznego.
  Jednak w trakcie finalizowania sprawy Wojskowa Agencja Mieszkaniowa zbyła budynek prywatnemu inwestorowi za 612 tysięcy złotych. Z tego powodu chór złożył pozew do sądu.
  W ubiegłym roku, w czasie procesu, inwestor wyeksmitował chór z budynku. Po opuszczeniu dawnego kasyna przy Rolnej chór zszedł "pod ziemię", a dokładnie do schronu przeciwatomowego. Potem ćwiczył w jednej ze szkół, a obecnie spotyka się na próbach w kościele przy ulicy Fredry.

  Dzisiejszy proces także nie zakończył się korzystnie dla chórzystów. Rozprawa apelacyjna została jednak odroczona, gdyż sąd pierwszej instancji nie zaprosił do udziału w procesie innych ewentualnie zainteresowanych losem zabytkowego budynku: prezydenta Poznania i Ministra Obrony Narodowej.

  To uchybienie naprawi już poznański Sąd Apelacyjny, co jednak nie oznacza, że miasto i ministerstwo będą sprawą zainteresowane.
  - Jest trudno, ale nie poddajemy się. W przyszłym roku nasz chór obchodzi setną rocznicę istnienia - powiedziała wczoraj Lidia Przybylska, szefowa chóru imienia Stanisława Moniuszki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo