Poznań: Trakt Królewsko - Cesarski zwiedzany tramwajem

Poznań: Trakt Królewsko - Cesarski zwiedzany tramwajem

Elżbieta Podolska

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Królowe można spotkać w tramwaju linii nr 17.
1/5
przejdź do galerii

Królowe można spotkać w tramwaju linii nr 17. ©Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT

Od czwartku można tramwajem linii numer "17" zwiedzać Trakt Królewsko-Cesarski.
Zwiedzanie Traktu Królewski-Cesarskiego tramwajem? Czemu nie. Od czwartku jest to możliwe. MPK i ZTM w porozumieniu z Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT zaprasza do "17". Linia została przystosowana do potrzeb obsługi ruchu turystycznego. Jest to pierwsze w Polsce, tak kompleksowe przedsięwzięcie wykorzystujące na ten cel środki komunikacji publicznej.


Czytaj także:
Poznań za pół ceny już bije rekordy


- Trakt liczy 4,5 kilometra - mówi Bartosz Małolepszy z Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT. - Można go zwiedzać pieszo, ale też od teraz tramwajem. 9 przystanków linii numer 17 znajduje się na jego trasie i postanowiliśmy to wykorzystać. Przyjrzeliśmy się jak to funkcjonuje w miastach europejskich: Berlinie, Wiedniu, Paryżu, Lizbonie i stwierdziliśmy, że u nas też może.

Trasa "siedemnastki" biegnie wzdłuż Traktu Królewsko-Cesarskiego. Podróżując nią na odcinku Rondo Śródka - Rynek Jeżycki można zobaczyć najwspanialsze poznańskie zabytki. Na przystankach oznaczonych logo Traktu, można zobaczyć mapki atrakcji znajdujących się w pobliżu, a kto ma ochotę dowiedzieć się na ich temat więcej zeskanować QR-kody i sprawdzić na stronie internetowej.

Do 5 maja na tej linii zostanie wymieniony tabor na najnowocześniejszy i wtedy informacje, że jedziemy trasą Traktu pojawiać się będą także na wyświetlaczach elektronicznych i biletomatach. Co ważne zwiedzanie miasta tramwajem kosztuje tylko tyle, ile bilet komunikacji miejskiej.

W ten sposób został stworzony dzięki niewielkim nakładom finansowym nowy, unikalny w Polsce produkt turystyczny. Do niedzieli na trasie "17" będzie można spotkać królowe w strojach z epoki, a kto ustąpi im miejsca dostanie specjalny upominek- pamiątkę z Traktu.Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo