Miniaturki bardzo żal

  Miniaturki bardzo żal

  Katarzyna Wozińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  We wtorek po raz ostatni będzie można przyjść na obiad do najstarszego baru mlecznego w Poznaniu. "Miniaturka" po 60 latach karmienia poznaniaków zostaje zlikwidowana.
  Wraz z zamknięciem baru swoją ponad 40-letnią pracę w "Społem" kończy też Krystyna Rosada, która przez minione lata była kierownikiem najstarszego baru w Poznaniu i kształciła nowe kadry dla spółdzielni.

  - Cóż mam powiedzieć, żal odchodzić z pracy, żal też żegnać się z klientami, których od wielu lat spotykałam w barze - mówi Rosada, która już od wczoraj zajmowała się pakowaniem.


  Również sami klienci na wieść o tym, że bar musi zostać zamknięty, nie ukrywali rozżalenia.

  Hanna Przybył, która w tym roku kończy studia na Uniwersytecie Poznańskim, przez wszystkie lata nauki bardzo często odwiedzała "Miniaturkę".- Po obronie pracy wracam do rodzinnego Wrocławia. Szkoda, że kolegom i koleżankom, którzy wybierają się na studia do Poznania, nie będę mogła już polecić tego baru. Zawsze mogłam liczyć na smaczne i przedewszystkim tanie obiady - mówi Przybył.

  Paweł Pawlus z apetytem zajada naleśniki z kurczakiem.

  - Na studencką kieszeń da się w barze zjeść dużo i smacznie, choć nie wszyscy koledzy są przekonani do takich miejsc - mówi student piątego roku akustyki na Wydziale Fizyki Poznańskiego Uniwersytetu.

  "Miniaturka", która działa przy ulicy Matejki od prawie 60 lat, ma rzeszę stałych klientów.

  - Przychodzą starsi ludzie, których przyprowadzali tu na obiady rodzice. Są tacy, którzy codziennie zamawiają te same dania. I tacy, co spać po nocach nie mogą, odkąd dowiedzieli się, że ich bar zostanie zamknięty. Inni są z kolei przerażeni, że do najbliższych barów jest nieco daleko, a przecież zdrowie już nie pozwala na dłuższe spacery - mówi Anna Kubiak, bufetowa z "Miniaturki".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo