Marek Konwa wygrał w Gnieźnie zawody inaugurujące sezon MTB w Wielkopolsce

Piotr Kurek
Marek Konwa (nr startowy 2012) jest wielką nadzieją polskiego kolarstwa górskiego. Fot. Piotr Kurek
Weronika Rybarczyk (Superior MTB Racing Team) i Marek Konwa (MTB Racing Team) wygrali w Gnieźnie wyścigi elity podczas inaugurujących sezon MTB w Wielkopolsce zawodów Fortuna Thule Cup 2012. W imprezie wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników, w tym 80 w kategorii masters.

Marek Konwa z Zielonej Góry 11 marca ukończył 22 lata. Jest aktualnym wicemistrzem świata MTB młodzieżowców, reprezentantem Polski i nadzieją naszego kraju na start w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Młody i bardzo już utytułowany zawodnik przyjechał do Gniezna, by rywalizować z elitą wielkopolskich kolarzy górskich.

Trasa wyścigu w elite wynosiła osiem rund po 2800 metrów. Po starcie najszybciej ruszył Borys Góral z Piły (reprezentuje Superior MTB Energy Team), za nim Sebastian Swat z Przeźmierowa. Marek Konwa po pierwszej rundzie plasował się na miejscu czwartym.

Ale już wkrótce zawodnik z Zielonej Góry objął samodzielne prowadzenie i z każdą rundą powiększał przewagę nad 50 rywalami. Uzyskał czas 1:00:17, drugi był Karol Michalski z Krakowa (Superior MTB Energy Team) - 1:04:04, trzeci Sebastian Swat z Przeźmierowa - 1:04:41. Miejsce czwarte wywalczył 34-letni Albert Fokt z Kalisza (1:06:14), przez długie lata najlepszy kolarz górski w naszym regionie.

Wyścig elity kobiet wygrała w ładnym stylu 21-letnia Weronika Rybarczyk z Poznania (Superior MTB Energy Team), wielokrotna reprezentantka Polski.

kobiety masters I: Patrycja Petroczko (Śrem):
kobiety masters II: Katarzyna Smyk (Wągrowiec).

Udane zawody zorganizowali działacze Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego oraz Wojciech Gogolewski, od 2003 roku główny animator imprez MTB w Wielkopolsce.