Piłka ręczna kobiet: Sparta Oborniki Wielkopolskie przegrała z Aussie Latocha Sambor Tczew

W grupie A pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet odbyło się tylko jedno spotkanie. Lider tabeli Aussie Latocha Sambor Tczew pokonał przed własną widownią Spartę Oborniki Wielkopolskie 27:25, zapewniając sobie udział w barażach o awans do Superligi z uprzywilejowanego pierwszego miejsca. Natomiast spartankom najprawdopodobniej przypadnie na koniec sezonu czwarta lokata.

Podopieczne trenera Tomasza Konitza nie zaprezentowaly się w Tczewie żle, ale wyższość ich rywalek nie podlegała dyskusji. Drużyna z Tczewa już do przerwy wypracowala sobie bezpieczną przewagę i w drugiej połowie spokojnie kontrolowala wydarzenia na parkiecie. Dopiero końcowe minuty meczu to seria trzech bramek z rzędu dladrużyny z Obornik, dzięki czemu spartanki zniwelowały zmniejszyły rozmiary porażki przegrywając tylko dwoma golami. Wynik końcowy może sugerrować, że mecz był zacięty i wyrównany, jednak w rzeczywistości zwycięstwo lidera tabeli ani przez momenrt nie było zagrożone.

Pozostałe wielkopolskie drużyny, walczące w grupie słabszej o miejsca 5-7, tym razem nie grały. Zdegradowany już do drugiej ligi AZS AWF Volkswagen Poznań zgodnie z terminarzem pauzował, natomiast pewny już pozostania na zapleczu Superligi MKS MOS Gniezno swoje spotkanie tej kolejki rozegra dopiero w czwartek. Gnieźnianki zmierzą się na wyjeździe z AZS PWSZ Jutrzenką Płock.

Aussie Latocha Sambor Tczew - Sparta Oborniki Wlkp. 27:25 (16:11)
Sparta: Wozińska - Filoda 6, Gładecka 4, Walkowiak 4, Celka 3, Cieśla 3, Kowalewska 3, Borkowska 1, Niedzielska 1, Kacprzak 0.