Pilka nożna amatorów: "Terenowe" mistrzem w lidze red Box

ŁOS
To było godne zakończenie sezonu zimowego rozgrywek piłkarzy amatorów w lidze Red Box. W ostatniej kolejce los sprawił, że o koronę mistrzowską w ekstralidze w bezpośrednim spotkaniu grały ekipy Aut Terenowych i obrońcy tytułu zespołu York.

Mecz o "majstra" przyciągnął dużą grupę kibiców. Ekipy Aut i Yorka zaprezentowały futbol na najwyższym poziomie. Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiał zespół "Terenowych", który częściej gościł pod bramką przeciwnika i stwarzał sobie dogodne sytuacje. Jedną wykorzystał i po 20 minutach prowadził 1:0. Po bezbarwnej pierwszej połowie w wykonaniu ekipy York, drugą mistrz zaczął z dużym animuszem. Atakował, ale bez skutku. Piłka jak zaczarowana mijała bramkę Aut lub padała łupem bramkarza Michała Przybyła.

Trafiały za to Auta, które przetrzymały przewagę obrońcy tytułu, a same po doskonałych kontrach podwyższyły rezultat. Przy 4:0 był już praktycznie po meczu, a mimo to pretendent do mistrzostwa grał do końca utrzymując konto bramkowe na "zero". Do swojego dorobku dołożył jeszcze jedno trafienie i tym samym przypieczętował tytuł mistrzowski. Trzecie miejsce przypadło Olandii Centrum Konferencyjne, która po niezwykle emocjonującym widowisku zwyciężyła ekipę El-Pietz 7:5.

W II lidze Carlsberg ASC pokonując drużynę Schattdecor 9:6 zajął pierwsze miejsce. Druga lokata dla faworyta rozgrywek Malta Premium.