Dodatkowe pieniądze na stadion i lodowisko

  Dodatkowe pieniądze na stadion i lodowisko

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiejsza sesja Rady Miasta zostanie dokończona w przyszłym tygodniu. Radnym nie udało się przedyskutować wszystkich punktów, ponieważ bardzo długo trwała debata o wprowadzeniu zmian do tegorocznego budżetu.
  Zaczęło się od tego, że rajcy z Komisji Budżetu i Finansów oraz Rozwoju Gospodarczego nie zaopiniowali zaproponowanych przez prezydenta zmian. Projekt uchwały bowiem trafił do nich w ostatniej chwili. Zwrócił na to uwagę przewodniczący tej pierwszej komisji Wojciech Majchrzycki. Jego zdaniem, zmiany dotyczą poważnych kwot i wymagają dogłębnej analizy.

  Prezydent wnioskował o dodatkowe 100 milionów złotych na modernizację stadionu miejskiego (wtedy koszty całej rozbudowy wyniosłyby 612 mln zł). Zwiększenie tej sumy wynika z otwarcia ofert na kolejny etap budowy obiektu przy Bułgarskiej. Potencjalni wykonawcy wycenili swoje usługi drożej niż przewidywano.

  Taka sama jest przyczyna zwiększenia (o 2,5 mln zł) wydatków na budowę sztucznego lodowiska przy ul. św. Jerzego. Ponadto władze Poznania postanowiły sfinansować powstanie projektu wielofunkcyjnej hali AZS przy ul. Pułaskiego. Ten ostatni pomysł najmniej przypadł go gustu radnym. Pod groźbą, że przetargi na dwie pierwsze inwestycje trzeba byłoby rozpisać na nowo, zdecydowano się przyjąć wszystkie zmiany do budżetu.
  Ponadto rada postanowiła powołać 9-osobowy zespół składający się z radnych oraz przedstawicieli magistratu, który przygotuje projekty uchwał nowelizujące studium zagospodarowania dla wybranych terenów.

  Kolejnym zespołem, który dzisiaj powołano, jest grupa do spraw opracowania koncepcji budowy Ratajskiego Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego. W jej skład weszli radni, przedstawiciele ratajskich samorządów pomocniczych oraz urzędnicy. W oparciu o plany zagospodarowania i sygnalizowane potrzeby mieszkańców zespół wypracuje koncepcję, która obejmie teren parku, mającego powstać na Ratajach. Powołanie zespołów było inicjatywą wspólną wszystkich klubów w radzie.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo