Były urzędnik gminy został uniewinniony

  Były urzędnik gminy został uniewinniony

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Były sekretarz gminy Tarnowo Podgórne został wczoraj uniewinniony od zarzutu przyjęcia łapówki. Poznański sąd stwierdził, że dowody świadczące o jego rzekomej winie nie są przekonywujące. Urzędnik nie chciał komentować wyroku. Gdy go usłyszał, padł w objęcia towarzyszącej mu żony. Od początku sprawy twierdził, że padł ofiarą pomówienia.
  Krzysztof K. został oskarżony o to, że w 1999 r. przyjął korzyść majątkową od budowlańca Marka Trzmielewskiego. Urzędnik był wówczas sekretarzem gminy Tarnowo Podgórne. Zdaniem prokuratury za bezpłatny remont mieszkania pomógł przedsiębiorcy w wygraniu przetargu na budowę zajezdni autobusowej. Wartość darmowych robót miała wynieść ponad 16 tysięcy złotych.

  Gdy K. usłyszał zarzuty, był dyrektorem do spraw inwestycji na poznańskiej Ławicy. Później zatrudnił się w urzędzie gminy Sieraków. Stamtąd przeniósł się do Rokietnicy, gdzie szefuje miejscowemu przedsiębiorstwu komunalnemu.
  Wczoraj sąd uznał, że nie ma dowodów świadczących o popełnieniu przez niego przestępstwa.
  Świadkowie wskazywali bowiem, że Krzysztof K. nie miał wpływu na postanowienia komisji przetargowej. Poza tym jego żona zeznała, iż przekazywała mężowi pieniądze na remont mieszkania. Te trafić miały potem do kieszeni budowlańca remontującego mieszkanie Krzysztofa K. Urzędnik nie miał jednak żadnej faktury potwierdzającej zapłatę za usługę.

  Andrzej Laskowski, prokurator prowadzący sprawę, był zaskoczony wyrokiem. Jak powiedział, jest to pierwsze uniewinnienie w sprawie opartej o zeznania Marka Trzmielew-skiego. To właśnie ten biznesmen przez lata dawał łapówki. Gdy wpadł w kłopoty finansowe, poszedł na policję. Skazano już prawie 10 osób.
  - Jeszcze nie podjąłem decyzji, czy złożę odwołanie od wyroku w sprawie Krzysztofa K. Czekam na uzasadnienie wyroku - mówi Andrzej Laskowski.
  Krzysztof K. w urzędzie w Tarnowie Podgórnym był współpracownikiem Waldy Dzikowskiego. Poseł PO również miał usłyszeć zarzut przyjęcia korzyści majątkowej od Trzmielewskiego. Ochronił go jednak immunitet.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo