Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kosmetolog porady: Mężczyzna u kosmetologa

Milena Kochanowska
- Współcześni mężczyźni bardzo dbają o swój wygląd - twierdzi Katarzyna Smolak, kosmetolog z Poznania
- Współcześni mężczyźni bardzo dbają o swój wygląd - twierdzi Katarzyna Smolak, kosmetolog z Poznania
Jakie zabiegi czekają na mężczyzn w gabinetach kosmetycznych? Czy warto wybrać się do kosmetologa?

W ostatnich latach mężczyźni zrobili ogromne postępy w pielęgnowaniu swojego wyglądu. Coraz chętniej dbają o siebie samodzielnie dobierając preparaty i odwiedzając gabinety kosmetyczne.

Pianka czy żel?
Kosmetyki do golenia składają się głównie z pieniących się mydeł potasowych oraz twardych mydeł sodowych. Głównym zadaniem tych preparatów jest przygotowanie skóry i zmiękczenie włosów tak, by podczas golenia nie powodować uszkodzeń naskórka. Podczas tego codziennego zabiegu mężczyźni narażają skórę nie tylko na mikrouszkodzenia, ale także na zmianę pH. Dlatego bardzo ważne jest dobranie odpowiednich pianek, żeli lub kremów do golenia, a także płynów, toników, balsamów, kremów, bądź emulsji po goleniu. W preparatach łagodzących są substancje o właściwościach kojących takich jak: bisabolol, alantoina lub pantenol, a także substancje matujące, zapobiegające zakażeniom, które poprawiają również odporność na mikrourazy.


Krem dla pana

Kosmetyki pielęgnacyjne, na przykład kremy do twarzy, stanowią kolejną grupę specyfików dla mężczyzn i coraz więcej z nich ich używa. Ważnym etapem pielęgnacji skóry jest właściwe nawilżenie i ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W sprzedaży dostępne są kremy nawilżające, matujące, przeciwzmarszczkowe, zawierające filtry UV, a także kremy dla cer naczyniowych, które w swym składzie zawierają flawonoidy, witaminy: C, K, PP, wzmacniające kruche ściany naczyń krwionośnych.
- Kosmetyki dla mężczyzn wzorowane są zwykle na produktach dla skór tłustych z tendencją do rozszerzonych porów, wzbogacone w składniki nawilżające i kojące - wyjaśnia Magdalena Daraszkiewicz, kosmetolog. - Poprzez działanie androgenów u mężczyzn występuje bowiem nasilona praca gruczołów łojowych, dlatego rzadko mamy do czynienia ze skórą suchą. Raczej są to cery tłuste bądź mieszane.

Kilka w jednym
Odpowiedni dobór kosmetyków - żeli do mycia, a także lekkich kremów, łatwo wchłaniających się, które charakteryzują się wysoką zdolnością wiązania wody w naskórku może pomóc w regulacji pracy gruczołów łojowych. O wyborze odpowiedniego preparatu kosmetycznego decyduje jednak zwykle wielofunkcyjność. Mężczyźni od specyfiku kosmetycznego oczekują zazwyczaj prostoty użycia, uniwersalności i przede wszystkim skuteczności. Najwygodniej, gdy jeden produkt posiada wiele właściwości, na przykład preparat do oczyszczania skóry zastępuje mydło w płynie, szampon i płyn do kąpieli. Woda po goleniu zastępuje zarówno tonik i krem.

Owocowe peelingi
Mężczyźni coraz częściej odwiedzają też salony i studia kosmetyczne. Szukają zabiegów szybkich i efektywnych. Jednymi z najbardziej popularnych zabiegów rewitalizujących, zmniejszających oznaki starzenia naturalnego oraz fotostarzenia skóry są peelingi chemiczne, na przykład z kwasów owocowych.
- Kolejnym zabiegiem polegającym na złuszczeniu grubego naskórka mężczyzn jest mikrodermabrazja, metoda powolnego ścierania naskórka mikrowarstwa po mikrowarstwie, aż do uzyskania pożądanego efektu - mówi kosmetolog. - Do ścierania wykorzystywany jest tlenek glinu bądź głowica diamentowa. Popularne stały się także zabiegi oczyszczające - oczyszczanie manualne lub peeling kawitacyjny. Ten ostatni poprawia wymianę jonową, wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Połączony z zabiegami regulującymi prace gruczołów łojowych daje zadowalające efekty.


Ładne dłonie i stopy

Minęły też już czasy kiedy prawdziwych mężczyzn poznawało się po spracowanych dłoniach. Teraz powinny być one zadbane i panowie zdają sobie z tego sprawę. W tym celu chętnie odwiedzają gabinety kosmetyczne. Manicure to szybki i prosty zabieg. Polega na opiłowaniu paznokci, wycięciu bądź odsunięciu skórek, peelingu dłoni i wmasowaniu odpowiedniego kremu. Można go połączyć z parafiną, która odżywi i nawilży skórę.
Stopy są częścią ciała, której nie tylko panowie, ale także kobiety poświęcają zwykle najmniej czasu. W gabinetach kosmetycznych można skorzystać z dwóch rodzajów zabiegu pedicure - kosmetycznego lub leczniczego.

Zabiegi relaksacyjne
- Mężczyźni bardzo często korzystają też z zabiegów relaksacyjnych - mówi Magdalena Daraszkiewicz. - Masaże ciała i twarzy to doskonała forma relaksu i odpoczynku. W ofercie gabinetów kosmetycznych są więc zazwyczaj: masaż indyjski stopami, masaż gorącymi kamieniami, masaż polinezyjski, tajski, masaż stemplami i masaż ajurweda.

Inne zabiegi:
głęboko nawilżające
łagodzące skórę podrażnioną i suchą
liftingujące skórę mało elastyczną i wiotką
odżywczo-stymulujące dla cery pozbawionej kolorytu, zniszczonej
pielęgnujące okolice oczu
samoopalające
modelujące sylwetkę
depilacja woskiem

STRONA GŁÓWNA GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO

Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski