Przestępcy za kierownicą

  Przestępcy za kierownicą

  Sławomir Kmiecik szef działu opinie Poznań

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Czekam, kiedy premier Donald Tusk twardo powie: koniec pobłażania dla pijanych kierowców, przez których codziennie giną w Polsce niewinni ludzie. Czy się jednak tego doczekam?
  Szefowi rządu znacznie łatwiej było rzucić hasło chemicznego kastrowania pedofilów, bo brzmi ono mocno, ale jego realizacja jest trudna do zweryfikowania. Zwykle bowiem odrażające zboczenia i przestępstwa na tle seksualnym ogniskują uwagę społeczeństwa tylko przez parę dni, po czym idą w zapomnienie. Tymczasem na naszych drogach, gdzie mnożą się śmiertelne wypadki spowodowane przez nietrzeźwych kierowców, codziennie mamy do czynienia z wielką, bulwersującą aferą.

  Zauważmy: kiedy w Polsce dochodzi do katastrofy górniczej czy budowlanej, cały naród jest w żałobie i opłakuje ofiary, a władze podejmują nadzwyczajne działania. Nikt sobie nie uzmysławia, że w każdym tygodniu, zwłaszcza w weekendy, mamy w kraju podobny kataklizm - z dziesiątkami osób ginących pod kołami samochodów i setkami rannych.

  Nad tym przechodzimy jednak do porządku dziennego, a kolejne rządy wykazują bezradność wobec drogowych piratów. Z policyjnych statystyk jasno wynika, że sprawcami najtragiczniejszych wypadków są kierowcy pijani, a zatem nierozważni, nadpobudliwi, często agresywni. W ciągu jednego tylko weekendu policja łapie ich ponad tysiąc, a to tylko wierzchołek góry lodowej, gdyż namierzyć udaje się jedynie nielicznych.

  Rzecz trzeba nazwać po imieniu: skoro siadanie po pijanemu za kierownicę jest bezprawne, to mamy w Polsce dziesiątki tysięcy przestępców. I to bardzo groźnych, gdyż zabijających znienacka - i dzieci, i dorosłych. Rząd musi nas przed nimi skutecznie ochronić. Tu nie wystarczy efekciarskie bajanie o kastrowaniu.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo