Futsal: Akademia FC Pniewy pokonała Pogoń 04 Szczecin

LUMAR
Kolejne zwycięstwo w ekstraklasie futsalu odniosła Akademia FC Pniewy. Podopieczni Klaudiusza Hirscha w meczu 18. kolejki pokonali Pogoń 04 Szczecin 5:0 (2:0).

Ozdobą spotkania były przede wszystkim dwie pierwsze bramki w wykonaniu Frane Despotovica i Bartosza Łeszyka. Szczególnej urody był gol Chorwata, który zdecydował się na strzał z około 15 metrów. Goście starali się wyjść z opresji i jeszcze przed przerwą zdobyć choćby jednego gola. Na ich nieszczęście znakomitą formą popisał się Maciej Foltyn, bramkarz Akademii FC, który w minionym tygodniu został powołany do reprezentacji Polski do lat 21.

W 27. minucie Łeszyk oszukał Dominika Kubraka, podał do Łukasza Pieczyńskiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce. W końcówce meczu gole dołożyli Michał Wojciechowski oraz Daniel Lebiedziński i pniewianie wygrali 5:0.

- To był bardzo miły dla oka pojedynek, który został okraszony pięknymi golami - podsumował zadowolony Cezary Pieczyński, prezes Akademii FC .

- Przewaga zespołu z Pniew nie podlegała dyskusji. Nie mieliśmy dziś argumentów - stwierdził po meczu Gerard Juszczak, trener Pogoni.

Akademia FC Pniewy - Pogoń 04 Szczecin 5:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Frane Despotović (8), 2:0 Bartosz Łeszyk (16), 3:0 Łukasz Pieczyński (27), 4:0 Michał Wojciechowski (33), 5:0 Daniel Lebiedziński (37)

Akademia: Foltyn, Neagu - Łeszyk, D. Pieczyński, Ł. Pieczyński, Lebiedziński, Mika, Chus, Wojciechowski, Longhi, Despotović, C. Calvo.

Pogoń: Kubrak, Koszmider - Tubacki, Jurczak, Żebrowski, Moskaliuk, Krzyżanowicz, Maćkiewicz, Ricardo, Bogucki, Kubik, Douglas.